EVX hovorí, že pri Immortuse sa inšpirovali postapokalyptickým svetom, kde nie sú dostupné fosílne palivá alebo ich je veľmi málo. Solárne auto navrhli ako 2-miestne, dlhé 5 m a široké 2 m. Tým získali 7 m2, kam umiestnili solárne články. Do zadných kolies umiestnili dva elektromotory, každý so špičkovým výkonom 20 kW, teda spolu 40 kW. Elektromobil s nimi zrýchli na stovku za menej ako 7 s.

Immortus je solárne EV s neobmedzeným dojazdom, musíte však jazdiť keď svieti slnko a nesmiete ísť väčšou priemernou rýchlosťou ako 60 km/h.

Ako úložisko energie použili 10 kWh batériu. Môže sa to zdať málo, pretože Tesla Model S má až 85 kWh a aj tak nemá neobmedzený dojazd. Konštruktéri Immortusu stavili na nízku hmotnosť, len 550 kg. Pneumatiky tiež nie sú štandardné, ale špeciálne vyvinuté pre solárne autá, teda veľmi úzke, s malým valivým odporom a trením. Na aute by nevyzerali veľmi lákavo a tak ich skryli pod aerodynamické kryty.

Immortus

Immortus nepotrebuje čerpaciu stanicu ani zásuvku, nabije ho slnko

Musí svietiť Slnko!

Ako je to s neobmedzeným dojazdom? Immortus to zvládne, ale musí svietiť slnko, ktoré dobíja batériu a musíte jazdiť s ľahkou nohou priemernou rýchlosťou 60 km/h. Ak pridáte na 85 km/h, s elektromobilom prejdete 550 km. V noci, keď nemáte zdroj svetla, ktorý by dobil batériu, sa musíte uspokojiť s maximálnym dojazdom 400 km.

EVX nepredpokladá, že z Immortusu bude bestseller, očakávajú predaj menej ako 100 kusov. Vzhľadom na cenu 500 000 austrálskych dolárov, teda asi 310 000 eur je to pochopiteľné. Ich cieľovou skupinou sú bohatí nadšenci zapálení pre nové technológie. Nápady, ktoré vyvinú v Immortuse, môžu použiť neskôr pri iných, dostupnejších projektoch.

Immortus

Vonkajšie rozmery: d = 5 m, š = 2 m, v = 1,1 m
Výška ťažiska: 0,6 m
Druh pohonu: Zadný, elektromotory v kolesách
Rázvor: 2,5 m
Rozchod: 1,9 m
Špičkový výkon: 2 x 20 kW
Nominálny výkon: 2 x 1,25 kW
Maximálna rýchlosť: viac ako 150 km/h
Zrýchlenie 0 - 100 km/h: menej ako 7 s
Kapacita batérie: 10 kWh
Typ batérie: Lítiová
Plocha solárnych panelov: 7 m2
Typ solárneho článku: Kremíkový
Účinnosť solárneho článku: 22%
Hmotnosť plne naloženého auta: 550 kg
Cena: 310 000 eur