Všetko sa začalo tým, že dopravní policajti robili na diaľnici D2 bežnú kontrolu zameranú na diaľničné známky a alkohol za volantom. Pri tejto práci hliadka zastavila aj vozidlo značky Volkswagen. Počas kontroly vysvitlo, že šofér u seba nemá vodičský preukaz a rovnako nemá uhradenú diaľničnú známku.

Dostal pokutu, odmietol zaplatiť

Policajti mu na mieste uložili blokovú pokutu 200 eur, tú však vodič podľa stanoviska polície „odmietol uhradiť a podpísať“. Hliadka preto spísala klasické hlásenie o podozrení z niekoľkých priestupkov, ktoré budú následne riešené v správnom konaní, ani túto spravu však vodič nepodpísal. Policajti mu zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčným číslom, keďže nemal uhradenú diaľničnú známku. „Ďalšia jazda mu bola zakázaná do času, pokiaľ neodstráni závadu,“ vysvetľuje polícia na Facebooku.

Spolu s vodičom sa v aute nachádzal spolujazdec, ktorý si policajtov pri úkone nahrával na mobil. Tí tvrdia, že nerešpektoval „opakované výzvy policajta, aby opustil jeho bezpečnostnú zónu, muž ich ignoroval, k policajtom sa správal arogantne a drzo a do bezpečnostnej zóny policajta vošiel aj počas toho, ako ten sedel v služobnom cestnom vozidle,“ uvádza oficiálne stanovisko policajného zboru. Policajt následne voči mužovi rázne vystúpil.

Situáciu zachytáva krátke virálne video, ktoré si na sociálnej sieti TikTok pozrelo už takmer 600 tisíc ľudí:

Situáciu prešetria

Polícia prisľúbila, že reakciu kolegu pri riešení priestupku bude prešetrená v disciplinárnom konaní zo strany jeho priameho nadriadeného. Zároveň doplnila, že policajt nepoužil donucovacie prostriedky, ani nedošlo k zraneniu žiadneho z aktérov.

Zdroj: KRPZBA / foto TikTok