Land Rover Discovery Camel Trophy

Land Rover Discovery Camel Trophy

Pri vozidle, ktoré v roku 1989 prinieslo revolúciu do segmentu automobilov strednej veľkosti s pohonom 4x4 neprekvapuje, že sa Discovery od začiatku snažil reflektovať vkus a požiadavky rastúceho počtu mestských a náročných zákazníkov. Od roku 1994 boli špičkové verzie Discovery vybavené koženým čalúnením sedadiel a drevenými obkladmi interiéru. Druhá generácia modelu Discovery, predstavená v roku 1998, na zvýšenie komfortu v akýchkoľvek podmienkach pridala sofistikovanú novú klimatizačnú sústavu. Aktuálny model Discovery 4 úspešne pokračuje v tejto evolúcii: jeho dôsledne architektonický dizajn interiéru, prehľadný a elegantný prístrojový panel, optimalizované ovládacie prvky a luxusný interiér vytvárajú atraktívne a praktické prostredie pre vodiča a všetkých ostatných členov posádky.

Land Rover Discovery Camel Trophy

Land Rover Discovery Camel Trophy

Nezameniteľným prvkom modelu Discovery všetkých generácií je charakteristický tvar karosérie s asymetrickým zadným oknom a stupňovitou strechou, poskytujúci všetkým členom posádky dobrý výhľad dopredu. Pri tvorbe dizajnu interiéru Land Rover nadviazal spoluprácu s renomovaným Conran Design Studio, ktoré už niekoľko rokov požíva vysoké renomé za formovanie moderného životného štýlu.

Kým schopnosť jazdy v akomkoľvek teréne je synonymom každého produktu značky Land Rover, trvalý úspech modelu Discovery je založený na kombinácii schopnosti jazdy v teréne a vysokej miery praktickosti pre požiadavky každodenného života. Rovnako ako jeho predchodcovia má Discovery 4 sedem sedadiel – pričom posledný pár sedadiel poskytuje priestor na nohy aj pre dospelé osoby, čím sa vytvára variabilný priestor pre rodinu, alebo priateľov.

Land Rover Discovery 1 a 2

Land Rover Discovery 1 a 2

Umocnená elegancia a komfort sa u Discovery nikdy nedosahovali na úkor dynamických vlastností. Celá generácia jazdcov na koňoch, majiteľov obytných prívesov, lodí a automobilových pretekárov môže potvrdiť schopnosti modelu Discovery ako ťažného vozidla. Na túto tradíciu Discovery 4 hrdo nadväzuje svojim asistenčným systémom pre ťahanie prívesu Tow Assist, ktorý pomáha vodičovi manévrovať s prívesom, ako aj stabilizačným systémom prívesu Trailer Stability Assist, stabilizujúcim rozkmitaný príves automatickým znížením krútiaceho momentu motora a cieleným pribrzdením vozidla. Dve ocenenia Caravan Club Towcar of the Year 2010 sú uznaním úžitkových kvalít modelu Discovery a jeho prínosu k bezpečnosti.

Evolučný Discovery 4 nadväzuje na obrovský úspech svojho predchodcu. Od svojho uvedenia v roku 2004 si Discovery 3 získal veľké uznanie na celom svete, čo sa odrazilo aj v 111 rozličných oceneniach, vrátane národných titulov automobilu roka v štátoch ako Mexiko, Rusko a Grécko.

Land Rover Discovery 3

Land Rover Discovery 3

V roku 2004 priniesol Discovery 3 ďalšiu významnú svetovú novinku: systém Terrain ResponseTM. Tento patentovaný systém umožňuje vodičovi jednoduchým pohybom vyladiť jednotlivé systémy vozidla (motor, podvozok a regulačné systémy trakcie) a tým ho optimalizovať pre špecifické jazdné podmienky – od jazdy po asfaltovanej ceste v meste až piesočnú púšť, či divokú prírodu. Systém Terrain Response bol ocenený kráľovskou cenou za inováciu (Queen's Awards For Enterprise for Innovation). Land Rover už predtým toto prestížne ocenenie získal za svoj patentovaný systém Hill Descent Control. Zdokonalená verzia systému Hill Descent Control, doplnená funkciou Gradient Release Control sa používa v aktuálnom  Discovery 4.

V roku 2006 odštartoval Land Rover priekopnícky program kompenzácie CO2 pod záštitou asociácie Climate Care, ktorý je najväčším programom tohto druhu na svete. Emisie oxidu uhličitého, ktoré vyprodukujú vozidla Land Rover pri prevádzke počas prvých 45.000 míľ (72 000 km) vo Veľkej Británii a niektorých ďalších štátoch, sa kompenzujú financovaním environmentálnych projektov na celom svete. Zavedením modelu Discovery 4 s novým, zvlášť účinným motorom LR-TDV6 3.0 sa výrazne znížila spotreba paliva a emisie CO2.

Zajtra vám prinesieme 20 faktov, ktoré ste možno o Discovery nevedeli. Stay tuned!

zdroj: T.O.P. AUTO Slovakia