Autá využívajúce len batérie zatiaľ nie sú pripravené na masovú výrobu. Uviedol to predseda automobilky Takeši Učijamada pre nemecký Spiegel. Stihol aj dodať, že priekopníka v oblasti elektromobilov, americkú Teslu, v automobilke nepovažujú za vzor, z ktorého by mohli ťažiť. 

Takeši Učijamada povedal, že autá ako Tesla sa do ich programu vôbec nehodia... majú skôr záujem o inú klientelu. 

Toyota sa tento rok spojila s Mazdou a vytvorili dohodu, ktorej cieľom je rozvoj technológie elektrických áut. Prečo? Obe automobilky v podstate trochu zaostávajú konkurenciou a na trhu zatiaľ nemajú plnohodnotného zástupcu. 


Toyota už teraz usilovne pracuje na vývoji nového typu batérie, ktorá by mala mať väčšiu kapacitu. Ďalším veľkým plus by mohla byť schopnosť rýchlo nabíjania. “Táto technológia znamená veľký posun vo vývoji. Kým tu bude, prejde ešte veľa času. Pripravená bude najskôr o 4 až 5 rokov.“  

Zároveň potvrdili, že spolupráca Toyoty a Suzuki bude kľúčová v oblasti predaja elektrických áut v Indii. Dohodli sa len pred pár dňami. Z partnerského vzťahu by mali ťažiť obe značky. V Indii dávajú zákazníci prednosť dostupným kompaktným autám, v ktorých má Suzuki dlhoročnú tradíciu. Po spojení by si mala Toyota tiež uchopiť kus koláča. Na druhej strane by malo Suzuki dostať prísun k moderným technológiám a informáciám. To by malo zahŕňať okrem elektrických áut aj nízkoemisné autá. Podľa dohody bude Suzuki vyrábať elektrické autá, z ktorých niektoré bude dodávať do Toyoty. Tí budú poskytovať technickú podporu. Každopádne to môže byť celkom zaujímavá spolupráca.

Zdroj: Spiegel