Všetky motorizácie dostanú výhradne 8-stupňovú automatickú prevodovku, ktorá posiela výkon na všetky kolesá.

Maserati Levante po nekonečných sľuboch Taliani konečne odhalili. Oficiálna premiéra bude na autosalóne v Ženeve už o pár dní. Medzitým spúšťajú výrobu v talianskej fabrike FCA Mirafiorio. Predaj odštartujú manažéri už na jar.


Dizajn nesie výraznú podobu s konceptom Kubang. Najväčšia zmena je snáď na predných svetlách, ktoré pripomínajú súčasný Mustang. Vzhľadovo ide o úplne bežné SUV, teda mohutná karoséria a vysoký podvozok. Športové ambície auta prezrádzajú štyri koncovky výfuku, veľké brzdy a výduchy na predných blatníkoch.

Maserati Levante

Zo začiatku výroby budú v ponuke len motory V6, neskôr pribudne V8 a hybrid.

Základom bude motor V6

Pohľad do interiéru nám Taliani zatiaľ neumožnili, ale vďaka úniku informácií už vieme, čo bude pod kapotou. Základným motorom je dieselový trojliter V6, ktorý poznáme z typu Ghibli. Výkon bude cca 275 koní. Akcelerácia na stovku zaberie 6,9 sekundy a maximálna rýchlosť je 230 km/h. Ďalšou jednotkou je 3,0 litrový vidlicový benzínový turbomotor s výkonom 350, resp. 430 koní. Slabšia verzia akceleruje na stovku za 6,3 sekundy a dosiahne 243 km/h. Silnejší model to zvládne za 5,2 sekundy a ručička tachometra sa zastaví pri 264 km/h. V budúcnosti majú pribudnúť ďalšie dve verzie s hybridným pohonom a motorom V8. Všetky motorizácie dostanú výhradne 8-stupňovú automatickú prevodovku, ktorá posiela výkon na všetky štyri kolesá. Štandardom budú aj adaptívne tlmiče a vzduchový podvozok. Levante nedá svoju kožu lacno a základná cena bude viac ako 60 000 €.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Podľa Maserati máme od podvozka čakať výborné jazdné vlastnosti na asfalte, ako od každého iného auta s trojzubcom, ale aj výborné ovládanie na povrchu s nízkou trakciou a excelentné off-road vlastnosti.


Typ Levante je pre Maserati veľmi dôležitý a v blízkej budúcnosti má ísť o najpredávanejšie auto v ponuke.

Zdroj: carscoops