Nehoda na prvý pohľad vyzerá katastrofálne. Naštastie sa pri nej nik vážne nezranil.

Dopravná nehoda sa stala na poľskej diaľnici A1 v smere na Gdansk, asi 30 kilometrov od mesta Lodž v nedeľu poobede, približne o 14:00 h. Vo vysokej rýchlosti čierne BMW X5 obiehalo sprava. Jeho vodič nezvládol už tak dosť nebezpečný manéver a vpálil to do staršej Škody Octavia jazdiacej v tom istom jazdnom pruhu. V Octavii bola celá rodina, vrátane 2 malých dievčat vo veku 4 a 6 rokov. Je priam neuveriteľné, že pri tejto šupe nikto nezomrel a dokonca ani nikto neutrpel ťažké zranenia! Vodička Octavie sa sťažovala iba na bolesť ruky. V BMW boli 2 osoby, ktoré vyviazli bez absolútneho zranenia. Neuveriteľné šťastie. 

Z videa to vyzerá tak, že vodič BMW mal dosť času na to, aby správne zareagoval. Čiže mal pribrzdiť, počkať, kým predbiehací manéver dokončí vozidlo s kamerou. Keby tak spravil, nemuselo sa nikomu nič stať. Ťažko povedať, koľko si to po diaľnici váľal pred nehodou. Málo to iste nebolo. Premávka nebola v danej chvíli hustá a možno to bol dôvod, prečo sa rozhodol to risknúť cez pravý pruh. 

A viete, čo je na tom najsmutnejšie? Vodič BMW dostal pokutu len 500 PLN! V prepočte to je 120 eur! Nad touto sankciou krútia hlavou aj samotní Poliaci.