Model S Plaid bude poháňaný troma elektromotormi. Ponúka teda výkon viac než 820 kW (1100 koní), maximálnou rýchlosťou 320 km/h a dojazdom viac než 800 kilometrov na jedno nabitie. Z 0 – 100 vystrelí za menej než 2,1 sekundy. Model Paid má tiež mnoho vylepšení podvozku, nové tlmiče a brzdy, vrátane väčšieho rozchodu kolies a širších pneumatík. 

Rivalita medzi Teslou a Porsche

Novoobjavený záujem spoločnosti o slávny okruh je pravdepodobne reakciou na nedávne rekordné kolo Porsche Taycan, kde si Taycan neoficiálne pripísal titul „najrýchlejšieho štvordverového plne elektrického vozidla na svete“. Preto konečným cieľom Elona Muska je dosiahnuť, aby model S dosiahol najlepší traťový čas zo všetkých produkčných vozidiel vôbec. Spoločnosť Tesla potvrdila tvrdenie, že model S Paid zdolá Nürburgring za približne 7 minút a 9 sekúnd. Oficiálny čas ešte len príde, avšak tento predbežný čas robí Teslu o viac ako 20 sekúnd rýchlejšiu ako Porsche Taycan. Buďme radi za každého silného hráča v oblasti elektromobilov. Práve táto rivalita silno posúva hranice elektrických áut vpred.

Tesla ako dostupný elektromobil

Dočkať by sme sa tiež mali modelu Tesla za približne 20 000 eur bez DPH. Jediná cesta k takejto cenovke je však radikálne zníženie nákladov, ktoré chce Tesla dosiahnuť zmenou článkov v batérii a prepracovať spôsob ich výroby. Batéria by tak mala byť omnoho efektívnejšia a najmä jej výroba bude lacnejšia. Očakáva sa tiež, že spoločnosť preruší niektorých dodávateľov a mnohé procesy výroby batérie budú interné.  

KTO MÁ PODĽA VÁS NAVRCH?
  • Tesla Model S Plaid ( 36% )

     

  • Porsche Taycan ( 64% )

     

Odpovedalo 88 ľudí