Tesla oznámila, že do troch rokov predstaví elektromobil, ktorý by stál len 25 tisíc dolárov bez dane. To je v priamom prepočte približne 21 500 eur bez dane. Keď však príde na starý kontinent, jeho cena pre prepravné náklady, clo a iné dane stúpne určite na úroveň 30 tisíc €. Ani to nie je závratná suma a elektromobil by si mohlo dovoliť oveľa viac ľudí. Auto zatiaľ nedostalo oficiálne meno, no špekuluje sa o názve Tesla Model C (ako compact) či Tesla Model 2. Aj keď to nie je prvýkrát, čo Musk hovoril o dostupnejšom elektromobile, je to prvý raz, čo stanovil aj nejaký časový plán. Novinka by mohla byť dostupná niekedy koncom roka 2023. 

„Je dôležité vytvoriť dostupné auto. To, čo ma momentálne najviac trápi je, že naše autá nie sú dostatočne dostupné. Musíme to napraviť.“ Elon Musk

Musk však často veľa hovorí, a realita je niekde inde. Podobne ako sa stalo s Teslou 3, ktorú sľubovali za cenu 35 000 dolárov bez dane a vznikla z toho Columbova žena, teda auto, ktoré azda nik nevidel. Aj preto treba túto správu brať s určitou rezervou až pokiaľ nebude všetko oficiálne potvrdené vrátane mena nového modelu. Každopádne, lacný elektromobil by mohol zmeniť situáciu na trhu. 

Zdroj: insideevs.com