Delo má byť umiestnené v predných maskách policajných vozidiel.

Novou zbraňou v boji proti unikajúcim zločincom má byť GPS delo, ktoré však po nikom nebude strieľať súradnice, ani mapy.

Vznik novinky od spoločnosti StarChase siaha až do roku 2007. Systém s názvom Pursuit Management Technology však vstúpil do fázy širšieho testovania až teraz. Priblížme si, ako to bude celé fungovať.

Firma StarChase si požičala nápad od Jamesa Bonda. V jeho prípade však fungoval. Realita si na podobné sledovanie unikajúcich áut ešte musí počkať.

Takto vyzerá projektil, ktorý sa má na auto prichytiť.

Systém je založený na kanóne so stlačeným vzduchom a projektiloch s GPS zariadením. Ideálne by to malo fungovať nasledovne. Polícia vystrelí na unikajúce auto projektil, ktorý sa na ňom zachytí. Policajti teda nemusia auto nevyhnutne prenasledovať. Namiesto toho môžu z bezpečnej vzdialenosti sledovať jeho pohyb.

Systém však má stále určité nedostatky. Pri prezentácií funkčnosti sa na aute zachytil len jeden zo štyroch vystrelených projektilov. Navyše cena jedného výstrelu je 250 dolárov (185 eur). Nápad je to teda vynikajúci, jeho prevedenie už tak skvelé nie je. Chce to ešte niekoľko mesiacov vývoja a policajným naháňačkám možno odzvonilo.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Dopravná polícia na Slovensku pripravuje revolúciu!