Spojlery a čierne disky

Modifikovaný Yaris získal vzhľad hodný najvýkonnejšieho hot hatchu. Základ balíka GR Parts tvorí predný spojler, prahové lišty a dodatočné spojlery namontované na pravej a ľavej strane zadného nárazníka. Všetky sú pokryté čiernym matným lakom, s ktorým kontrastujú červené detaily. Nové prvky dodávajú novej Toyote Yaris športový charakter a navyše auto znižujú.

Zoznam modifikácií, ktoré obsahuje línia GR Parts, je však omnoho dlhší. Nový Yaris môže získať čierne vyhotovenie okolo predných svetiel, bočné grafiky so športovým šachovnicovým vzorom, lemy blatníkov na predné a zadné kolesá a bočné deflektory, takisto v čiernom prevedení. Celok dopĺňajú kované hliníkové disky s priemerom 16 palcov v čiernom matnom prevedení.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

S logom GR

V ponuke sú aj rozpery, ktoré zvyšujú tuhosť karosérie, kryty pod kľučky proti poškriabaniu laku, rám poznávacej značky z uhlíkových vlákien a dokonca aj rohož do kufra s logom Gazoo Racing. Logom športového oddelenia Toyoty si možno ozdobiť tiež karosériu nového Yarisu, a to vďaka štyrom nálepkám, ktoré sú navrhnuté na umiestnenie na predných a zadných oblúkoch kolies. 

Aerodynamický balík z línie GR Parts pre nový model Toyota Yaris stojí 132 000 jenov, čiže približne 1 123 €. Cena predného spojlera je 43 000 jenov (asi 365 €).  Rohož do kufra s logom GR predstavuje výdavok 12 000 jenov (asi 102 €). Bláznivá je cena za sadu štyroch kovaných diskov 250 000 jenov (teda asi 2 127 €). Tieto ceny, navyše, nezahŕňajú japonskú daň. Dizajnová úprava auta bez pekných kolies je doslova zbytočná, ale na druhej strane všetko by malo mať istú mieru. Problém je aj v tom, že tu sa zásadne agresívnejší vzhľad nedopĺňa s väčším výkonom motora, ani úpravy bŕzd či pruženia. Ide len o takzvaný optický, teda vzhľadový tuning.
 
Nový Yaris po tuningu oddelenia TRD Japan vyzerá nepochybne zaujímavo. Pre fanúšika športových jazdných vlastností a lepšej dynamiky, nielen vzhľadu, bude iste vhodnejšia voľba modelu GR Yaris, o ktorej sme už písali.