Nové Bugatti Veyron

Nové Bugatti Veyron

Dizajn nového Bugatti (baby Veyron to ale nebude) by mal vychádzať z konceptu od dizajnéra menom Walter de'Silva, ktorý ho nakreslil ešte v roku 1999. Zachová si terajšiu líniu, bude mať čistejšie tvary a viac retro tvar strechy. Bude mať aktívnu aerodynamiku a sanie na streche preberie zjavne zo súčasného modelu SS. Nemajte strach, na ulici si ho s ničím nepomýlite. Možno tak so žltým fľakom, keď prefrčí okolo ;)

Bude takto vyzerať nový Veyron?

Bude takto vyzerať nový Veyron?

Motor by mohol byť použitý rovnaký ako v súčasnom Veyrone, teda 4 turbami ovešaný 8,0-liter W16 spolu so sedemstupňovou prevodovkou s dvojitou spojkou. Dynamické parametre očakávajte pri hodnotách 0-100 km/h za 2,5 sekundy a maximálnu rýchlosť nie 400 km/h, ale ešte viac potrebných a využiteľných 434 km/h! Vývoj by zároveň nemal byť tak stratový ako súčasný Veyron, pretože bude preberať veľa komponentov a technológií. Telo bude z karbónu vyrobeného podobnou technológiou akú používa Lamborghini, a sklá budú tenšie ale pevnejšie. Na trh príde s cenovkou 1,100,000 Eur.

Bude takto vyzerať nový Veyron?

Bude takto vyzerať nový Veyron?

V boji o topspeed držím palce Koenigseggu Agera, toto ale bude ďaľšia facka od Bugatti všetkým, ktorí sa snažia ukradnúť rekord "najrýchlejšieho produkčného auta sveta". Amen.

zdroj: autoexpress.co.uk