Nový Renault 5 sa k prvým zákazníkom dostane až v roku 2025 a to isté podľa všetkého platí aj pre novú zvláštnu edíciu s prívlastkom Roland-Garros. Schválne nepíšeme „limitovanú“, Francúzi totiž o možnom obmedzení počtu vyrobených kusov nič nehovoria.

Verejnú premiéru bude mať táto konkrétna verzia novej päťky už čoskoro, samozrejme v rámci turnaja French Open, ktorý sa koná od 20. mája do 9. júna.

Auto bude dostupné v štyroch odtieňoch, konkrétne perleťovej bielej, polnočnej modrej, hviezdnej čiernej a matnej bridlicovej sivej, pričom každý elektrický hatchback dostane navyše nebvyklú povrchovú úpravu strechy so zrnitou štruktúrou, ktorá trochu pripomína látku.

Neobyčajným detailom na prevedení Roland-Garros bude vzor na predných dverách, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako výplet tenisovej rakety, v skutočnosti ale napodobňuje architektúru štadiónu Stade de Roland Garros, respektíve motív šikmého kríža svätého Ondreja. Exteriér potom korunujú 18-palcové dvojfarebné hliníkové disky s názvom Ecrou.

Vnútri nájdete látkové čalúnenie vyrobené z recyklovaných materiálov a Renault k nemu dodáva, že sa pri návrhu vzoru inšpirovali látkami používanými na športové oblečenie. Vtipným detailom je páka voliča jazdných režimov pod volanom, ktorá má koncovku upravenú tak, aby pripomínala rukoväť tenisovej rakety, aj keď netušíme, či ide o skutočnú omotávku alebo jej napodobeninu.

K ďalším odkazom na tenis patria koberčeky a nabíjacia podložka pre mobilný telefón vo farbe antuky, ale nechýba ani podsvietený nápis Roland Garros Paris na palubnej doske pred spolujazdcom a štylizované logá s rovnakým textom na operadlách predných sedadiel.

Automobilka Renault v rámci French Open poskytuje organizátorom 180 hybridných a elektrických áut a k nim navyše aj štyri klasické Renaulty 5 zo 70. rokov, dodatočne vybavené elektrickým pohonom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 11 obrázkov

zdroj: Renault