V rovnakej fabrike koncernu Stellantis produkujú Fiat Panda, z ktorej výrobných kapacít teraz pre Tonale ukrajujú väčší podiel. Čoskoro tu totiž začnú produkovať sesterský model Alfy Romeo Tonale, ktorý budú v zámorí poznať ako Dodge Hornet. 

Produkcia Tonale v prvom kvartáli stúpne na 400 kusov denne. Tento záujem povolá do práce asi 1600 zamestnancov, ktorí boli predtým v minulom roku dočasne prepustení. Kapacita fabriky sa tak spolu s Fiatom Panda a Dodge Hornet vyšplhá na 165 000 áut ročne. 

V Európe dodala do Nového roka značka Alfa Romeo 11 171 kusov Tonale. Objednávok však vraj majú 3x viac. Tu ceny začínajú podstatne nižšie, keďže je možné získať AR Tonale s malým benzínovym turbomotorom, dieselom, ako mild hybrid a tiež plugin hybrid. Cieľom modelu Alfa Romeo Tonale má byť podľa manažérov značky navýšenie zámorských predajov značky (teda všade ine mimo EÚ) zo súčasných 18 až na 40%. Ak sa bude podobne dariť aj súrodencovi Dodge Hornet, od ktorého predajov očakávajú na domácom trhu cca 40 000 kusov ročne, pôvodný koncern FCA bude mať v ponuke konečne novinku, ktorá zabrala.

zdroj: Motor1.com

Prvý redakčný test Alfa Romeo Tonale: