Mustang Shelby GT350

Mustang Shelby GT350

Plodná práca sa však nezastavila len tu a tak si história bude pamätať aj ďalšie nesmrtelné kúsky ako Daytona Coupe, GT40 (tu sa Carroll Shelby nemalou mierou podielal na vzniku tohto superšportu), alebo Mustang Shelby GT350 a Shelby GT500. Skrátka čo meno, to pojem.

Po čase sa však cesty pána Shelbyho a Fordu rozišli a tak vznikla spolupráca s automobilkou Dodge. Z tohto obdobia však nepochádza nič, čo by nás chytalo za srdce.

V roku 1998 sa firma Shelby American pustila do projektu vlastného auto Shelby Series 1, avšak výraznejší komerčný úspech sa nedostavil - vyrobených bolo len 249 kusov s platnou cestnou homologizáciou. Zvyšných niekoľko kusov bolo dodaných len ako "na náhradné diely", nakoľko ďalšia homologizácia bola veľmi nákladná a vysoko nerentabilná.

Shelby Series 1, (c) Stec Kevin

Shelby Series 1, (c) Stec Kevin

V roku 2004 sa cesty pána Shelbyho a automobilky Ford opäť spojili a tak svetlo sveta uzreli ďalšie nádnerné kreácie na tému Mustang: novodobý Shelby GT500 alebo neskutočne krásny Shelby GT500 Super Snake. Dúfame, že aj po odchode Shelbyho sa dočkáme ďalších takýchto kúskov, i keď úprimne, niečo tomu bude isto chýbať...

Zbohom Carroll!