Šéf PSA Groupe, Carlos Tavares, verí, že spojením so značkou Opel sa podarí vybudovať koncern, ktorý rýchlo prekoná ročný predaj 5 miliónov vozidiel.

O predaji automobilky Opel (a Vauxhall) rokujú predstavitelia PSA a GM už od minulého mesiaca. Vzájomné rozhovory však priniesli obavy odborov a vlád o možnom prepúšťaní zamestnancov v továrňach Opel. Automobilka je totiž dlhodobo (16 rokov v rade) stratová a potrebuje reštrukturalizáciu. GM pritom už nejaké továrne zatvoril a prepustil nepotrebných zamestnancov, ale aj v minulom roku dosiahol stratu 257 miliónov dolárov. Francúzi však spojeniu veria a plánujú akvizíciou ušetriť približne dve miliardy ročne. Pravdepodobne spoločným vývojom áut, ale aj väčšou vyjednávacou silou voči dodávateľom.

PSA chce prekonať ročný predaj 5 mil. áut

Šéf PSA Groupe, Carlos Tavares verí, že spojením so značkou Opel sa podarí vybudovať koncern, ktorý rýchlo prekoná ročný predaj 5 miliónov vozidiel. PSA predalo minulý rok 3,15 milióna áut a Opel 1,16 milióna. Plán je to teda viac, než ambiciózny.

Hovorí sa o tom, že GM si vynútil zákaz vstupu značky Opel na čínsky trh. Na najväčšom automobilovom trhu by totiž mohol konkurovať Chevroletu a to je nežiadúce. Detaily dohody medzi GM a PSA sa dozvieme pravdepodobne pondelok ráno.

Zdroj: autonews