Opel Astra GSi a OPC

Opel Astra GSi

Verzia GSi príde s prepĺňaným 2,0 litrovým štvorvalcom. Výkon by sa mal pohybovať okolo hranice 250 koní. Verzia GSi tak bude priamo konkurovať Focusu ST. GSi dostane ostrejší podvozok, väčšie brzdy a sedadlá so slušným bočným vedením. Na samosvorný diferenciál máme zabudnúť. Opel tvrdí, že model Astra GSi príde len s päticou dverí, aspoň zo začiatku. Trojdverové „nepraktické“ autá sa tak pomaly vytrácajú z ponúk rôznych značiek. Na druhú stranu, ale Opel zvažuje použitie karosérie kombi. Je to celkom logický krok, kombi verzia GSi by tak priamo útočila na konkurentov od Fordu, Seatu a VW.

Opel Astra GSi a OPC

Opel Astra OPC príde najskôr v roku 2017

Vrcholná verzia OPC príde tiež s preplňovaným dvojlitrom vyladením na výkon 300 koní. V prípade modelu OPC sa objaví pravdepodobne len trojdverová karoséria s výrazným bodykitom. Čakajme veľký zadný spojler, veľké brzdy a nízky podvozok.


Ceny chystaných ostrých modelov ešte nepoznáme. Predaj verzie GSi by mal začať v budúcom roku. Na výkonnejšiu verziu OPC si budeme musieť počkať minimálne do roka 2017.

Zdroj: autocar

Foto: Virtuel Car & Autocar