EQ sľubuje extrémne rýchle nabíjanie, keď za 5 minút dokážete zvýšiť dojazd až o 100 km.

Prvý sériový elektrický model značky s hviezdou je založený na koncepte EQ. Ten dostal populárnu karosériu SUV kupé. Štúdia prišla s dvoma elektromotormi s kombinovaným výkonom 300 kW (408 koní). Sériové auto má ponúknuť dojazd až 500 km. Batérie si bude Daimler vyrábať sám.

Akumulátory od Daimleru

Akumulátory pre nový elektromobil vyvíja spoločnosť Daimler ACCUMOTIVE a budú sa (rovnako ako pre všetky elektrifikované vozidlá značiek Mercedes-Benz a Smart) vyrábať v Kamenzi, po investícii približne 500 miliónov eur.


Výrobu a montáž elektrického SUV bude mať na starosti továreň v Brémach. Už dnes sa tu vyrábajú hybridné modely alebo vodíkové autá. „Automobily bez emisií predstavujú budúcnosť... Závod v Brémach poskytuje maximálnu flexibilitu, vysokú rýchlosť a od začiatku kvalitu značky Mercedes aj pre naše modely na elektrický pohon,“ uviedol okrem iného Dr. Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

Mercedes EQ postaví SUV

Mercedes prinesie čisto elektrické SUV, ktoré bude vychádzať z konceptu EQ.

Nová produktová značka EQ je súčasťou stratégie pre mobilitu budúcnosti CASE (Connected, Autonomous, Shared & Services, Electric): inteligentného prepojenia zosieťovaním (Connected), autonómneho jazdenia (Autonomous), flexibilného používania (Shared & Services) a elektrických pohonov (Electric).

Za 5 min až 100 km dojazd

Mercedes neprinesie len elektromobily, ale aj služby pre elektromobily ako verejné nabíjačky, či domáce moduly pre nabíjanie a uskladňovanie energie. EQ sľubuje extrémne rýchle nabíjanie, keď za 5 minút dokážete zvýšiť dojazd až o 100 km.


Po elektrickom SUV prídu aj ďalšie modely. Do roku 2025 uvidíme elektromobily od kompaktného hatchbacku až po luxusnú triedu. Pri stavbe sa počíta so širokým využitím ľahkých materiálov, akými sú hliník a karbónom vystužené plasty.


Zdroj: tlačová správa