Alpine začnú predávať v druhej polovici budúceho roku. Predaje odštartujú v Európe a na ďalších kľúčových trhoch (Ázia, USA). Veľkosť produkcie záleží samozrejme na dopyte, ale spočiatku rozhodne nemajú nesplniteľné plány. Ročnú produkciu predstavitelia značky odhadujú na 3000 kusov ročne.

Spoločnosť Alpine založili v roku 1955. O 18 rokov neskôr ju odkúpil Renault.

Posledné Alpiny zišli z výrobných liniek pred dvadsiatimi rokmi. Prvý model, ktorý vzíde z výrobných liniek bude športové auto s motorom uprostred. Okrem motora uprostred by mal mať aj nízku hmotnosť (konkurent Alfy 4C?). Renault má veľké skúsenosti s motoršportom, ktoré určite využije pri vývoji auta. A pokiaľ budú vo vývoji Alpine pracovať ľudia z oddelenia Renault Sport, tak môžeme očakávať skvelé auto. Zatiaľ nemáme informácie o tom, aké motory dostane nová Alpina. V súlade s dobou však očakávame turbo. Staršie informácie hovoria o výkone 280 koní.

Koncept Alpine A110

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pamätáte ešte na koncept Alpiny A110-50 z roku 2012?  Produkčný model s ním bude mať údajne pramálo spoločného. „Kľúčovými slovami pre auto sú štýl, radosť a športová duša.“ takto sa vyjadril Bernard Olivier.


Oživením Alpine chce Renault zlepšiť imidž spoločnosti. Čo myslíte, podarí sa im to? 

Zdroj: carscoops