Končí aj Latitude, ktorý sa však na Slovensku nepredáva.

Preto už dlhšie pripravuje nástupcu, ktorého by po prvýkrát mala ukázať 6. júna. Výstavný debut nastane na autosalóne vo Frankfurte a do predaja vozidlo pôjde na jeseň tohto roka. Názov nového auta zatiaľ nie je úplne istý, no verejnosť špekuluje o označení Atalans.

Kým Laguna v súčasnosti ponúka tri karosárske verzie (liftback, kombi a kupé), po novom to tak už nebude. Kupé náhradu nedostane a liftback výrobca vymení za sedan. Ten príde na trh ako prvý, kombi ho bude nasledovať s polročným meškaním. Základ pre novinku vytvorí modulárna platforma CMF, ktorá už v súčasnosti podopiera nový Espace.

Slabé predaje zabíjajú ďalší typ, ktorý je na trhu už pomerne dlhú dobu. Lagunu nahradí novinka s iným menom a odlišnými karosárskymi verziami.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Dizajn nového typu má priniesť oveľa viac emócií. V prednej časti pristane veľké logo výrobcu tak, ako sme si na to v poslednom čase u Renaultu už zvykli. Výbava vozidla bude podľa všetkého bohatá. Na palube budete môcť nájsť poslednú generáciu multimediálneho systému R-Link, aktívny parkovací asistent, adaptívny tempomat alebo rozpoznávanie dopravných značiek. Okrem toho Renault ponúkne systém natáčania zadných kolies 4Control alebo adaptívny podvozok.

Zdroj: carscoops.com

Prečítajte si aj: Európska Honda Accord definitívne končí. Nástupcu nedostane.