General Motors v meste stále zamestnáva 3000 obyvateľov.

Portál Automotive News získal na túto tému pár informácií v rozhovore s americkým finančníkom Stevenom Rattnerom. Bankrot bol pre mesto neodvratný rovnako ako v prípadoch krachu spoločností GM a Chrysler.

 

„Je to analogické s bankrotom spoločností, v ktorých je príliš veľa akcionárov s nereálnymi očakávaniami a požiadavkami. Toto však bude oveľa komplikovanejšie.“ povedal Rattner.  Bankroty spoločností zabrali krátkych 6 týždňov. V prípade Detroitu pôjde o mesiace, možno až roky.

 

Krach Detroitu bol údajne nevyhnutný rovnako ako bankrot GM a automobilky Chrysler. Ak sa situácia nevyrieši, o prácu v meste môžu prísť tisíce ľudí.

Zo štvorice Detroit, GM, Chrysler a Ford zatiaľ neskrachoval len Ford.

Prítomnosť automobiliek v Detroite už nie je tak vysoká ako kedysi. Napriek tomu GM zamestnáva v centre mesta približne 3000 ľudí. Chrysler má v Detroite už len niekoľko pracovníkov v továrni, kde vzniká Jeep Grand Cherokee a Dodge Durango. V meste stále pôsobí aj Ford, jediná automobilka, ktorá zatiaľ nešla do konkurzu.

 

GM vo svojom vyhlásení v súvislosti s bankrotom uviedol: „Sme hrdí na to, že Detroit môžeme označiť za náš domov. Vyhlásenie konkurzu je deň, v ktorý sme dúfali, že nikdy nepríde. Avšak veríme, že dnešok môžeme označiť za nový štart pre toto mesto.“ Chrysler uviedol, že bude naďalej investovať do mesta a samotných obyvateľov. Automobilka chce zohrať pozitívnu úlohu v procese revitalizácie. Ford verí, že Detroit sa zo svojich dlho dostane v krátkom čase.

 

Zdroj: autonews.com

Prečítajte si aj:  Honda a ich ďalšia špičková reklama vás prevedie históriou automobilky