Neuveriteľné čísla

C Two má elektromotor v každom jednom kolese. Na prednej náprave sú dve jednostupňové prevodovky a na zadnej sú dvojstupňové prevodovky s dvojicou karbónových spojok. Celok dáva do kopy šialených 1914 koní a 2300 Nm! A z týchto šialene vysokých čísel poďme do extrémne nízkych. Čo tak zrýchlenie? Na 100 km/h zrýchli za 1,97 sekundy (0-60 mph je 1,85)! Snáď ešte bláznivejšie je zrýchlenie na 300 km/h. To celé sa udeje za menej ako 12 sekúnd! S elektrobeštiou bude zrejme ťažké nedostať pokutu. Maximálka je 415 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Auto má aj inteligentnú aerodynamiku. Na hyperšport pôsobí mágia menom prítlak a zadné aktívne krídlo vie okrem vytvárania prítlaku slúžiť aj ako vzduchová brzda. Keď už sme pri tých brzdách. C Two je vybavené 390 mm karbón-keramickými kotúčmi so šiestimi piestami. Rimac tvrdí, že jedno nabitie mu vystačí na 650 km. „Šťavu“ elektromotorom dáva 120 kWh batéria. Auto má aj prepracovaný systém, vďaka ktorému by ste mali byť schopný prejsť dve rýchle kolá na  Nürburgringu, bez akéhokoľvek tepelného poškodenia techniky.

Snímanie tváre na odomykanie auta

Keď vám už bude naozaj zle z toho zrýchlenia, auto je vybavené autonómnou jazdou 4. úrovne. To znamená, že vás zbaví väčšiny šoférsky povinností, avšak spať nemôžete. Za hodinu jazdy auto vyprodukuje 6 gigabitov dát a jeho počítač ma výkon zhruba 22 Macbookov Pro. Dokonca ho bude možné, podobne ako smartfón, otvárať na základe rozpoznávania tváre. Rimac to dokonca berie do takých extrémov, že na základe vašej nálady auto samé upraví napríklad tvrdosť pruženia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Snáď jediná chybička krásy je váha. Toto technológiou nabité monštrum váži ako veľké rodinné SUV.  A takisto cena bude zrejme astronomická, keďže Rimac hovorí, že C Two bude drahšie ako Concept One. Už ten však stál 1 milión €.