Nekompromisný

Auto, alebo teda kapotovaný monopost, neobmedzuje nič. Použili naň dostupnú technológiu pre skresanie časov na minimum. Všetko, čo vo Formule 1 zakázali, je tu. Prvky, kvôli ktorým by boli monoposty F1 v zákrutách nebezpečne rýchle, hlásia návrat. V strede nie je žiadna V6, ale poctivá V12 tak, ako si to celá „odborná“ verejnosť v F1 želá. 6,5 litrová Hybrid V12 posiela na zadné kolesá viac ako 1 100 koní! Odhaduje sa, že to je viac ako má Formula 1.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Prepracovaná aerodynamika dostala prítlak na šialené čísla. Väčší predný spliter a zadné krídlo, takisto širšia karoséria docielila to, že auto tvorí až 1 tonu prítlaku. Keď dáme do kopy fakt, že auto váži 1 000 kg, tak tu máme opäť tak otrepanú frázu, že môže teoreticky jazdiť aj dole hlavou. Váhou sa šetrilo na čelnom skle, ktoré je z polykarbonátu a celá karoséria je postavená z ešte ľahšieho druhu karbónu. Vyrobených bude iba 25 kusov a, samozrejme, už sú všetky rozpredané.

Andrian Newey povedal pár šalamúnskych slov: „Prezradili sme pár tajomstiev, ale zďaleka nie všetky. Necháme verejnosť predpovedať časy na kolo. Podľa našich výpočtov sú ohromujúce.“ Tak a teraz diskusia. Bude Valkyrie AMR Pro rýchlejší ako Formula 1?