Nad niektorými detailmi človek až žasne. Jedným z nich je aj podsvietená palubná doska pripravovaného Rolls-Royce Ghost 2021. Rozmar, na ktorý automobilka upozorňuje už pred predstavením samotného auta. Ako hovorí oficiálna informácia, jej vývoju venovali 2 roky a vraj až 10 000 hodín vývojových prác. Rolls-Royce bol skrátka vždy tak trochu extrémista.

Nový Rolls-Royce Ghost sa predstaví už 1. septembra 2020 o 14:00 hod stredoeurópskeho času. Okrem iného fabrika prezradila, že v sebe ponesie až 100 kg špeciálnych tlmiacich materiálov.

Načúvame zákazníkom

Podsvietená palubná doska pritom nebola výmyslom konštruktérov, nápad prišiel skôr od marketingového oddelenia, ktoré načúva klientom a spracováva ich podnety. Tých pred časom nadchol už strop s LED podsvietením simulujúcim nočnú oblohu plnú hviezd, podobný prvok preto očakávajú aj vo zvyšku interiéru. Automobilka tak rozbehla vývoj podsvietenej palubnej dosky, do ktorej pridala 152 LED svetielok ladiacich s podsvietením palubných hodín a prístrojového panela. Oficiálna správa zachádza až do takých detailov, že opisuje použité svetlovody a konštatuje, že majú priemer 2 mm a ich povrch je tvorený až 90 000 laserom leptanými bodmi. Práve tie majú údajne spôsobovať ligotavý efekt. Tiež máte pocit, že sa týmto detailom občas venuje až prehnaná pozornosť? Rolls-Royce to vidí inak, dvojročný vývoj tohto detailu vraj rozhodne stojí za to. Asi má pravdu, klienti Rolls-Royce boli vždy špeciálnou kategóriou.