Svetoznámy, najväčší zraz majiteľov áut značky VW, kedysi známy ako GTI Treffen, sa tento rok oficiálne koná od 29. 05. Pre pestrosť a rozmanitosť značiek a modelov, dávno už nielen majiteľov Golfa GTI a dokonca nielen Volkswagenov, ale všetkých áut koncernu, sa už nejaký čas volá Wörthersee Treffen. No tí, ktorí sa vyznajú, chodia na miesto o týždeň aj dva skôr. Pretože tu tkvie ten pravý a pôvodný duch akcie. To, čo sa deje v oficiálny termín, je príliš komerčné a pre mnohých dávno neznesiteľné. Ale nie o tom som chcel. Len vysvetľujem, ako je možné, že chalani z GB mali problém s nemeckou políciou v súvislosti s touto akciou už dva týždne vopred...

"Všetky naše autá zabavila nemecká polícia a nič proti tomu nezmôžeme." - Josh Gresswell
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Pre viaceré nedovolené a nehomologované úpravy im na diaľničnom odpočívadle autá zabavili. O to prekvapujúcejšie to je preto, že to urobili turistom, nie domácim. Ak plánujete cestu do/cez Nemecko s autom, na ktorom sú viditeľné nedovolené úpravy, dobre si to rozmyslite. Interne ich policajti označujú ako SoKo autoposer. Pritvrdzujú voči nim stále viac, až sa to dostáva do absurdnej úrovne. Neostáva len pri pokute, či zákaze ďalšej jazdy. Iste si viete predstaviť tie legislatívne opletačky, vybavovať sa s políciou z inej krajiny... Je zrejmé, že ich čaká starosť, ako autá dostať do GB, keďže na nemecké cesty už vlastnými kolesami nemôžu.

Stačí, že na aute máte hlučnejší výfuk, nedovolené rozmery obutia, väčšie zníženie svetlej výšky, nehovoriac o bodykite, či úpravách karosérie, prosto čokoľvek, čo sa dá vidieť, alebo počuť a nie je schválené TÜV a máte vážny problém. A tak by to malo byť v každej normálnej krajine. Mať slobodu neznamená, že si môžete robiť úplne čo chcete. Pretože sloboda každého končí tam, kde začína obmedzovanie druhého. Ak mám radiť, na také cesty berte radšej úplnú sériovku.

zdroj foto: Josh Gresswell FB