„Stále hľadáme alternatívy a pozeráme čo môžeme na autách zlepšiť. Jedného dňa možno predstavíme športové auto s prepĺňaním, keď sa turbomotor vyrovná alebo bude lepší než atmosférický motor,“ dodal Winkelmann.

Americký Autoblog spravil rozhovor so šéfom Lamborghini, Stephanom Winkelmannom. „Atmosféricky plnené motory sú stále tými najlepšími na trhu pre superšportové autá, z hľadiska akcelerácie a zvuku. Pokiaľ neobjavíme niečo lepšie, atmosféry v ponuke ponecháme,“ hovorí Šéf Lamborghini.

Lamborghini nechce turbo

Urus dostane veľmi pravdepodobne turbomotor. Superšporty touto cestou nepôjdu.

„Stále hľadáme alternatívy a pozeráme čo môžeme na autách zlepšiť. Jedného dňa možno príde deň keď predstavíme športové auto s prepĺňaním, keď sa turbomotor vyrovná alebo bude lepší než atmosférický motor,“ dodal Winkelmann. Tento zlom podľa predstaviteľov Lamborghini ešte neprišiel. Priama konkurencia Lamba si myslí niečo iné. McLaren má prepĺňanie už dávno, a Ferrari ho postupne implementuje do viacerých modelov (sesterské Porsche snáď ani nemusím spomínať, tam si to bez turba nevedia predstaviť). 


Aj keď sa objaví Urus s prepĺňaním, nebude to znamenať, že turbomotor pôjde do niektorého superšportu. Pre inžinierov by bolo komplikované upraviť motor tak aby mohol byť umiestnený uprostred auta. „Je to možné, ale v tejto chvíli nič také nepredpokladáme, muselo by to dávať zmysel. Neviem. V túto chvíľu nemáme žiadne podobné plány, ale celkovo tieto motory nie sú pre nás vhodné (pre modely ako Huracan a Aventador). Možno však príde deň keď zistíme, že turbo je lepšou voľbou než atmosférický motor. V ten deň do toho pôjdeme,“ hovorí Winkelmann.

Zdroj: autoblog