Štatistika Autobazáru AAA Auto hovorí o tom, že sa u nás za posledných 5 rokov predalo 15 615 vozidiel so značkou Made in Slovakia.

Štatistika Autobazáru AAA Auto hovorí o tom, že sa u nás za posledných 5 rokov predalo 15 615 vozidiel so značkou Made in Slovakia. Najväčšiu popularitu majú výrobky bratislavského Volkswagenu. V minulosti sa tu totiž vyrábali aj veľmi obľúbené typy ako Škoda Octavia, VW Golf, VW Passat a VW Polo. V rebríčku dominuje Škoda Octavia. Jej predaje sú až trikrát vyššie ako druhého Passatu. Väčšina Octavií sa predá s naftovým motorom (75%). Pri Passate je to viac ako 90%. Tretia a štvrtá priečka patrí tiež značke Volkswagen. Tretie najobľúbenejšie auto so slovenskými koreňmi je typ Golf, za ním je Polo. Koncern Volkswagen vyrába alebo vyrábal na Slovensku aj ďalšie značky a modely ako Seat Ibiza, Seat Mii, VW Up!, Škoda Citigo, VW Touareg, Audi Q7 a sčasti aj Porsche Cayenne. VW Touareg je desiatym najpredávanejším a neprekvapí, že až 74,6% zákazníkov volilo automatickú prevodovku.


Piata priečka patrí Ceedu, ktorý schádza z montážnej linky pri Žiline. Tu sa vyrábajú alebo vyrábali aj SUV Kia Sportage, Hyundai Tucson a rodinné auto Kia Venga.


Na šiestej priečke predajnosti je vozidlo z Trnavy Peugeot 207. Väčšina predaných áut mala pod kapotou benzínový motor a až 99,7% manuálnu prevodovku. Mladší model 208 také veľké predaje ešte nedosiahol.


Čísla poskytnuté najväčším autobazárom AAA Auto ukazujú aj preferencie žien. Tie si zo „slovenských áut kupovali“ najviac vozidlá koncernu Volkswagen, konkrétne VW Polo, Škoda Citigo a VW Up! Neprekvapí, že ženy majú v obľube aj SUV Audi Q7.


Pri pohľade na štatistiku predajnosti značiek Jaguar a Land Rover je jasné, že Jaguar je najobľúbenejší v Bratislave a Land Rover v Banskej Bystrici.
 

Najpredávanejšie ojazdené vozidlá vyrábané na Slovensku

1 Škoda Octavia
2 VW Passat
3 VW Golf
4 VW Polo
5 Kia Ceed
6 Peugeot 207
7 Seat Ibiza
8 Kia Sportage
9 Hyundai Tucson
10 VW Touareg