Renault ukázal Megane v plnej kráse. Pokračuje v tom, čo začal Talisman a hrdo sa hlási k novej dizajnovej identite značky.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Napriek odhaleniu exteriéru nás chce Renault ešte chvíľu napínať a tak veľa podrobností neprezradil. Vieme však, že novinka má o 28 mm dlhší rázvor a širší postoj ako predchodca. Konkrétne o 47 mm vpredu a o 39 mm vzadu, čo by malo pomôcť posunúť jazdné vlastnosti na úroveň dnešnej konkurencie. Celková dĺžka by však veľmi narásť nemala vďaka kratším previsom.

Hlavné dizajnové znaky prebral Megane od nedávno predstaveného Talismanu.

Mégane v dizajnových stopách Talismanu

Dizajnovo nový Megane nadväzuje na nedávno predstavený Talisman. Aj štvrtý Megane, podobne ako Talisman, dostane charakteristickú masku s veľkým znakom uprostred a predné svetlá s denným svietením v tvare C, ktoré zasahuje až do nárazníka. Aj vzadu dostal Megane nový charakteristický tvar LED svetiel, ktoré sa tiahnu takmer po celej šírke a delí ich iba znak uprostred piatych dverí. Megane príde na trh hneď od začiatku okrem bežnej elegantnej verzie aj vo verzii GT. Tá dostane športovejší strih vďaka novému prednému a zadnému nárazníku a 18" diskom. Minimálne na jeho dizajne sa podpísala divízia Renault Sport, čo dokazuje aj viacero označení na karosérii verzie GT. Viac však zatiaľ automobilka nebola ochotná prezradiť a tak musíme na detaily ešte pár dní počkať. Isté je iba to, že 5-dverový hatchback bude onedlho nasledovať aj 3-dverová verzia a praktické kombi.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: Renault