Tesla Model S má problémy s ohňom. Elektromobil má za sebou už tri požiare. Všetky exempláre vzbĺkli až po nehode, no napriek tomu ide o nepríjemnú záležitosť. Prvý požiar vyzeral ako nešťastná zhoda náhod. Keď sa prípad zopakoval, začínalo to byť podozrivé.

V posledných dňoch na verejnosť prenikli informácie o treťom požiari, ktorý po nehode zachvátil Model S. Ak si predstavujete poriadnu búračku, tak ste na omyle. Vodič elektromobilu údajne jednoducho nedobrzdil a napichol sa na ťažné zariadenie pred ním idúceho auta.

Oheň pri malých nehodách nie je pre elektromobil lákavá vizitka.

Ani pri jednmom požiari sa nikomu nič nestalo. Plamene stále zachvátili len prednú časť auta. Do interiéru neprenikli.

Čo sa pri takejto nehode môže stať? Normálne auto si zničí nárazník, v horšom prípade prerazí chladič. Model S teda môže skončiť so zničenými plastmi alebo inými miernymi poškodeniami. Požiar by som v tomto prípade určite neočakával.

Vyjadrenie Elona Muska je veľmi čudné. Pri príležitosti druhého požiaru vyhlásil: „Keď auto nabúra, občas začne horieť.“

Tesla by mala svoje problémy vyriešiť, pretože jej to neprospieva. Na posledný požiar reagovala aj burza. Cena akcií poklesla o 9 percent. Akcie zaznamenali podobný pokles aj pri prvom požiari.

Zdroj: cnn.com

Prečítajte si aj:  Tesla Model S je najbezpečnejšie auto na svete! Kam sa hrabe Volvo?