V minulom roku, keď bol model GR Yaris uvedený na trh, bolo pre slovenský trh v prvej fáze určených 30 vozidiel. Záujemcovia si ich v objednávkach zakúpili v priebehu niekoľkých týždňov. Taký veľký úspech nik nečakal nie len v na Slovensku, ale ani na celom svete. To je pre viacerých čakajúcich záujemcov o auto skvelá správa, keďže mnohí o GR Yaris mali záujem a nemali sa k nemu už možnosť dostať. Je možné, že niektorých súčasných majiteľov to nepoteší, keďže verili, že budú mať unikátny zberateľský kúsok, ktorého hodnota už bude len stúpať.

Spoločnosť Toyota bude v nasledujúcich rokoch zákazníkom v Európe vrátane SR ponúkať celkom tri športové modely GR. Okrem modelu GR Yaris ide o model Supra vo verziách 2,0 alebo 3,0 a o novú generáciu kupé GR 86, ktoré bude uvedené na európskom trhu vrátane Slovenskej republiky.

GR Yaris prišiel na trh ako oficiálny homologačný model pre vývoj nového pretekárskeho špeciálu Yaris WRC. Vozidlo využíva úplne nový podvozok kombinujúci platformu GA-B modelu Yaris a GA-C modelu Corolla. Poháňa ho nový prepĺňaný trojvalec s objemom 1 618 cm3 s výkonom 261 koní a krútiacim momentom 360 Nm. Kilogramový výkon vozidla je na úrovni 4,9 kg/k, takže vozidlo dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za necelých 5,5 s a rozbehnúť sa až na 230 km/h.

GR Yaris má nové zavesenie kolies, ľahkú konštrukciu, aerodynamický štýl a tiež nový systém permanentného pohonu všetkých kolies GR-FOUR. Od uvedenia modelu Celica GT-FOUR v roku 1999 ide o prvé originálne športové vozidlo Toyota s pohonom 4x4.

zdroj: Toyota News

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov