V mexickom meste Chihuahua sa stala tragédia na show, pri ktorej vodič monster trucku zjavne stratil kontrolu nad autom a vošiel do davu prizerajúcich sa ľudí bez toho, že by sa len pokúsil čomukoľvek zabrániť. Podľa niektorých svedkov sa vodič pri dopade auta udrel do hlavy a preto stratil kontrolu nad autom. Minimálne dvaja dokonca videli, ako sa helma po údere zosunula z hlavy šoféra, zatiaľ čo on masakroval dav ľudí. Organizátor je políciou vyšetrovaný pre zanedbanie bezpečnosti divákov a neprítomnosť bezpečnostných bariér. Na túto nešťastnú nehodu doplatilo životom osem ľudí, zranených ich bolo 79, z toho dvanásť museli nechať v nemocnici, pričom štyria sú v kritickom stave. NBC news dokonca tvrdí, že vodič bol pod vplyvom alkoholu...

Ani preteky série Indy Car sa neskončili práve najšťastnejšie. Dario Franchitti a Takuma Sato, ktorých by ste mohli poznať i z účinkovania vo formuli 1, mali vzájomnú kolíziu. Doplatil na ňu najmä Dario a jedenásť divákov, z ktorých dvaja skončili v nemocnici. Pomalší Takuma Sato, ktorému štýl jazdy vytýkali aj v F1, stratil kontrolu nad autom v rýchlej pravotočivej zákrute. Zatiaľ čo on sa ho snažil dostať pod kontrolu, vošiel do dráhy práve obiehajúcemu Dariovi Franchittimu, ktorý po kontakte vzlietol a rozobral o plot formulu takmer do poslednej skrutky. Z veľmi nepríjemne vyzerajúcej havárie vyviazli obaja živí, no Dario má zlomené dve rebrá a členok. Podľa správ podstúpil operáciu a mal by sa zotaviť do pretekov v Indianapolise.

Do tretice všetkého havária bez následkov. V americkej Le Mans sérii na okruhu vo Virgínii sa z cesty navzájom vytlačili dve Porsche 911 a nasmerovali si to do bariéry. Jedno z nich ale bariéra katapultovala do vzduchu a oranžovomodré Porsche urobilo pár kotrmelcov. Šťastným hrdinom príbehu je okrem nezranených pilotov i kameraman, ktorý nehľadiac na nebezpečenstvo (ktoré možno ani nezaregistroval) neprestal nakrúcať. Aké asi bolo jeho prekvapenie keď otočil kamerou a doslova pár centimerov od neho pristálo auto na pneumatikách? 

Dúfame, že takýto víkend sa nebude čo najdlhšie opakovať....