Dávid proti Goliášovi?

O titul naj musclecar sa roky bijú Chevrolet Camaro a Dodge Challenger. Dodge usúdil, že základná verzia je príliš slabá, a preto začal chrliť rôzne špeciálne verzie, podobne ako taliansky garážový výrobca s typom Zonda. Camaro nezaostáva, model ZL1 je vrchol ponuky. Lenže pozor. Je to súboj medzi dvoma rivalmi najnovšej generácie? Nie tak celkom. Zatiaľ čo Challanger Hellcat je stále považovaný za novinku, Camaro ZL1 vo videu je z roku 2012, takže už prežilo nejaký ten deň vďakyvzdania.

Hellcat ponúka maniackych 707 koní a 881 Nm, ktoré ho pred „chabými“ 588 koňmi a 754 Nm jasne favorizujú. Ako deklaruje autor videa, kanál WHEELS, obe auta sú sériové. Výsledok testu je jasný. Ale celkové výsledky nie. Výhoda 119 koní sa pretavila do víťazstva o ani nie pol sekundy. To je na zamyslenie. Jeden z dôvodov na tak malý rozdiel v cieli je menšia váha Camara, ktorá jemne dorovnala váhový deficit voči Challangeru. Ako dopadne súboj ich silnejších bratov, Demon a Exorcist. To ešte len bude šou.

Osobne ma omnoho viac zaujíma súboj medzi Hennessey Camaro Exorcist a Dodge Challenger SRT Demon. To bude skutočné peklo!

Zdroj: go.newsfusion.com