Celé sa to začalo ešte v roku 2017. Štyri návštevy autobazára Autoalles v Turanoch priniesli kontrolórom Slovenskej obchodnej inšpekcie konkrétne výsledky: celkovo sa podarilo preukázať, že stočené kilometre malo osem áut. Autobazár dostal dokopy dve pokuty vo výške 15-, resp. 20-tisíc eur, píšu Hospodárske noviny.sk.

Najviac stočené bolo auto Volkswagen Passat Variant, ktoré malo odrazu namiesto 411-tisíc kilometrov len viac ako 200-tisíc najazdených kilometrov. Viaceré ďalšie ponúkané vozidlá mali tachometer stočený o desiatky tisíc kilometrov. Hospodárske noviny uvádzajú, že viac ako polovica áut sa už nemala v predajni nachádzať v čase kontroly inšpektorov, keďže ich majitelia nedokázali predať a rozhodli sa zobrať si ich z Autoalles naspäť.

Firma viní konkurenciu

Autobazár sa snažil voči pokutám bojovať právnymi prostriedkami a okrem iného argumentoval tým, že v danom čase ešte neexistoval centralizovaný register vozidiel slúžiaci pre odhaľovanie takýchto prípadov a kontrolu stavu vozidiel čo sa týka kilometrov na tachometri.

Nepomohlo, Autoalles musí pokuty zaplatiť, dohodol si však aspoň splátkový kalendár.

Majiteľ spoločnosti Milan Michalík v stanoviku pre HNonline.sk hovorí, že za prešetrovaním jeho firmy vraj stojí iný významný autobazár - AAA Auto. Za údajným prepojením vidí túto firmu nepriamo cez Spolok na ochranu vlastníkov automobilov – SOVA.

AAA Auto nesúhlasí: „O tejto skutočnosti nám nie je nič známe, spoločnosť AAA Auto žiadny podnet tohto typu nepodávala,“ vyjadril sa v mene AAA Auto Michal Häckl.

Zdroj: Hospodárske noviny