„Čím viac vozidiel bude zdieľať bezpečnostné údaje v reálnom čase, tým budú naše cesty bezpečnejšie.“

Volvo sprístupňuje svoje poznatky z oblasti bezpečnosti prostredníctvom centrálnej digitálnej knižnice, a zároveň nalieha na automobilový priemysel, aby ju využíval v záujme bezpečnejších ciest pre všetkých. 

„Vzájomné zdieľanie bezpečnostných údajov medzi vozidlami v reálnom čase môže zabrániť nehodám. Majitelia vozidiel značky Volvo priamo prispievajú k tomu, aby boli cesty bezpečnejšie aj pre ostatných vodičov, ktorí si túto funkciu aktivujú, a zároveň využívajú výhodu včasného varovania pred potenciálne nebezpečnými podmienkami na ceste,“ Malin Ekholmová, šéfka Bezpečnostného strediska spoločnosti Volvo Cars.

Prispôsobenie rýchlosti aktuálnej situácii na ceste rapídne znižuje riziko dopravnej nehody. Technológia komunikácie automobilov včas upozorňuje vodiča na nebezpečenstvo pred ním. To prispieva k lepšiemu správaniu vodičov a zvyšuje šancu vhodnej reakcie. 

Od 2020 budú bezpečnostné funkcie v základe výbavy

Automobily Volvo sú prepojené už nejaký ten čas. Upozornenia na výstražné svetlá a na klzkú vozovku boli prvý raz uvedené na trh v roku 2016, no len vo Švédsku a Nórsku. Od budúceho týždňa však budú bezpečnostné funkcie k dispozícii vo vozidlách Volvo v celej Európe a od roku 2020 budú tieto funkcie ako súčasť základnej výbavy vo všetkých nových autách značky. V prípade, že vlastníte staršie Volvo, mám pre vás dobrú správu. Do vybraných starších modelov bude možné dodatočne namontovať bezpečnostné funkcie.

Spoločnosť Volvo Cars tak nabáda automobilový priemysel, aby sa k nej pridal a zapojil sa do spoločného využívania anonymných údajov súvisiacich s bezpečnosťou cestnej premávky medzi rôznymi značkami automobilov. Čím viac automobilov bude prepojených, tým sa zvýši účinnosť funkcie zdieľaných údajov a bezpečnosť na cestách porastie.

Zdroj: tlačová správa