Dizajn nového kabria vychádza z trojdverovej verzie. Vyznačuje sa ale samostatnosťou: nová zadná časť vozidla, ploché strešné línie a strmý sklon rámov čelného skla. Obzvlášť dynamicky pôsobí, ak je cabrio vybavené s voliteľnými bi-xenónovými svetlami. Sériovo je vybavený zadnými LED svetlami v štýle GTI. O komfort a bezpečnosť na palube sa postará automatická ochrana pasažierov pri prevrátení, predné a bočné hlavové airbagy, kolenný airbag na strane vodiča a stabilizačný systém ESP.

Nový Golf Cabrio patrí k najtichším kabrioletom na trhu. K tomu prispela nová látková strecha, ktorá bola špecificky optimalizovaná. Táto je už sériovo plne automatická a otvorí sa mimoriadne rýchlo. Otváranie a zatváranie funguje do 30 km/h aj počas jazdy.

Pre brázdenie ciest v kabriolete bude k dispozícií šesť turbomotorov s priamym vstrekovaním a výkonovým spektrom od 77 kW/105 k do 155 kW/210 k. Štyri benzínové motory TSI a dieselový motor TDI sú kombinovateľné s dvojspojkovou automatickou prevodovkou DSG a tri z nich s úspornou BlueMotion technológiou. Ako efektívne využíva nový Golf Cabrio pohonné hmoty, dokazuje vznetový motor 1.6 TDI s výkonom 105 k BlueMotion Technology: spotrebuje iba 4,4 l/100km a vyprodukuje len 117 g/km emisii CO2.

Predpokladané uvedenie Golfu Cabriolet na slovenský trh je začiatok roku 2012.