Interiér ponúka absolútny luxus. Bentley vie ako na to.

Interiér ponúka absolútny luxus. Bentley vie ako na to.

Koncept s označením EXP 9 F má byť predzvesťou budúceho smerovania automobilky. Na prvý pohľad je jasné, že koncept zdieľa dizajnové prvky so svojou rodinou, konkrétne s modelmi Continental a Mulsanne. Výrobca tvrdí, že od svojich zákazníkov zaznamenáva vysoký dopyt po luxusnom SUV. Výrobu síce nepotvrdil. Neoficiálne informácie hovoria, že o produkcii je už rozhodnuté. Bentley v tlačovej správe vysvetľuje význam písmena F, ktoré sa nachádza v názve a má symbolizovať slovo falcon, čo v preklade znamená sokol.

Dizajn konceptu nezachránia ani 23 palcové kolesá.

Dizajn konceptu nezachránia ani 23 palcové kolesá.

Podľa mňa sa SUV k značke Bentley nehodí. Pravdou je, že prípadná sériova výroba luxusom môže prekonať konkurenciu, ale...

Aj keď je koncept svojím výzorom prinajmenšom netradičný, Bentley neostal svojej povesti luxusného výrobcu nič dlžný. Na palube nájdeme kožu s diamantovým prešívaním, bronz, hliník a drevo. Hi-tech prvky s podobe dotykových displejov sú samozrejmosťou. Zadná lakťová opierka ukrýva dokonca minibar. Batožinový priestor ukrýva piknikovú sadu.


Koncept je okrem iného aj poriadnou raketou. 6,0 litrový vidlicový dvanásťvalec s dvojitým preplňovaním vytvára doslova strach. Jeho výkon by sa mohol pohybovať okolo 600 až 650 koní. Krútiaci moment by pri troche snahy mohol dosiahnuť hranicu 850 Nm. Takéto parametre by prípadnú produkčnú verziu katapultovali na prvé miesta v oblasti SUV. Sériový model by sa však určite dočkal aj inej, slabšej motorizácie a dnes populárneho hybridu. Mal by Bentley v danom projekte pokračovať? Môže superluxusné a supervýkonné SUV uspieť?

Už počas samotného autosalónu a prvých dvoch novinárskych dní boli reakcie novinárov na toto zvláštne stvorenie veľmi rozporuplné. Keď niekoľko renomovaných médií popísalo titulky ako: Bentley to dokáže lepšie, alebo To snáď nie Bentley, koncept EXP 9F automobilku a jej zástupcov do rozpakov. Na tretí deň od odhalenia bolo rozhodnuté. Bentley dá svoj prípadný SUV dizajnérom prepracovať.

Už sa naozaj dlho nestalo, aby sa na dizajne takto silno a veľmi popálila niektorá z renomovaných značiek. Tieto problémy žijú skôr menej známe či ľudové značky.

Dizajnom je na prvý pohľad jasné, ktorej značke koncept patrí.

Dizajnom je na prvý pohľad jasné, ktorej značke koncept patrí.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov