Klasické športové autá to dnes nemajú ľahké. Na jednej strane ich vytláčajú hot-hatche a na druhej SUV (áno, ľudia sú ochotní prestúpiť zo športiaku do SUV). Kde sú tie časy, keď mali neprémiové automobilky bežne v ponuke malé športové kupé alebo roadster? Dávno preč. Ale stále vieme nájsť výnimku, napríklad v podobe dvojičiek GT86/BRZ, Mazdy MX-5, Peugeotu RCZ, či Nissanu 370Z. K relatívne dostupným športovým modelom by mal prispieť po novom aj Opel.

 

Príchod športového auta naznačil šéf automobilky Karl-Thomas Neumann v krátkom videu. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť práve dnes. Zatiaľ sa špekuluje o tom, či bude nový športiak stáť na základoch Astry (teda platformy s predným pohonom D2XX). Ďalšou možnosťou je použitie podvozkovej platformy Alpha, ktorú využívajú autá ako Cadillac ATS a Chevrolet Camaro. Privítali by sme skôr druhú možnosť, no na výsledok si musíme ešte počkať. Buick však nedávno predstavil na architektúre Alpha nové kupé s názvom Avista. Mať niečo podobné v Európe by nebolo vôbec zlé... 

Koncept Buick Avista môže naznačovať vzhľad nového Oplu, isté to však nie je

Tešiť nás môže aj fakt, že Opel GT mal doteraz vždy poháňanú tú správnu nápravu. Opel GT zo šesťdesiatich rokov dokonca vzhľadom pripomínal Corvettu. Pod kapotou mal síce len štvorvalcový motor, ale zároveň bol menší a ľahší ako americký športiak.

 

Zdroj: caranddriver