Rýchlo a zbesilo, teda Fast and Furious, je, či chceme alebo nie, žijúca legenda. Prvá časť posadila na zadok nejedného nadšenca áut a nastolila nový trend. Herná séria Need for Speed priniesla hru inšpirovanú pouličným pretekaním, Underground. Doteraz spomínam, ako som sám napodobňoval autá z filmu. Pre niektorých neostalo len v hre. Prehnane upravené autá boli vedľajším účinkom dopozerania filmu. A nielen na Slovensku, po celom svete... :)

Roky ubehli ako voda. Sme o 15 rokov starší. Séria sa ťahá a ťahá, niekedy mi pripadá, že až zbytočne. Podobne ako Transformers, ale to je kapitola sama o sebe. Kedysi zbožňované autá sa už stali iba nástrojom na deštrukciu a kvalita, ktorá nebola nikdy vysoká, išla pre niektorých dobrým, pre iných zlým smerom. Takže čo nám prinesie už 8. pokračovanie?

 

Doslova bombastickú akciu plnú áut, vybuchujúcich áut, padajúcich áut, naháňačiek a nejaké tie ťažké bitky, ktoré sa vlečú niekedy donekonečna. Zdá sa, že značka Dodge si opäť dobre priplatila a na plátne dostanú jej modely viac ako dosť priestoru. Inak vedeli ste, že dvere sa dajú vyraziť jedným buchnutím? Ja tiež nie. Osobne som našiel veľa podobností s inými filmami. Scéna na ľade je ako vystrihnutá z Jamesa Bonda a to, že hlavný hrdina, ktorého stvárňuje Vin Diesel, sa postaví na opačnú stranu, mi nápadne pripomína zápletku Transformers 5. No nechajme sa prekvapiť. Určite pôjde o slušný akčný film a návštevu kina snáď neoľutujeme. Samozrejme, ak budeme mať patrične nízke očakávania... :)

Budete 17. apríla 2017 nastúpený pred kinom? 
Alebo sa ďalšiemu Rýchlo a Zbesilo 8 oblúkom vyhnete?