Mercedes len nedávno oznámil vznik novej značky EQ. Divízia sa bude venovať výlučne elektrickým autám. Skratka EQ znamená elektrickú inteligenciu. Prvý sériový elektromobil začne Mercedes vyrábať ešte pred koncom dekády. Podľa plánu bude v roku 2025 v ponuke viac ako desať modelov vozidiel na čisto elektrický pohon.

EQ sľubuje extrémne rýchle nabíjanie, keď za 5 minút dokážete zvýšiť dojazd až o 100 km.

Prvý sériový elektrický model značky s hviezdou je založený na koncepte EQ. Ten dostal populárnu karosériu SUV kupé. Štúdia prišla s dvoma elektromotormi s kombinovaným výkonom 300 kW (408 koní). Sériové auto má ponúknuť dojazd až 500 km. Batérie si bude Daimler vyrábať sám.


Akumulátory pre nový elektromobil vyvíja spoločnosť Daimler ACCUMOTIVE a budú sa (rovnako ako pre všetky elektrifikované vozidlá značiek Mercedes-Benz a Smart) vyrábať v Kamenzi, po investícii približne 500 miliónov eur.


Výrobu a montáž elektrického SUV bude mať na starosti továreň v Brémach. Už dnes sa tu vyrábajú hybridné modely alebo vodíkové autá. „Automobily bez emisií predstavujú budúcnosť... Závod v Brémach poskytuje maximálnu flexibilitu, vysokú rýchlosť a od začiatku kvalitu značky Mercedes aj pre naše modely na elektrický pohon,“ uviedol okrem iného Dr. Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

Mercedes prinesie čisto elektrické SUV, ktoré bude vychádzať z konceptu EQ.

Nová produktová značka EQ je súčasťou stratégie pre mobilitu budúcnosti CASE (Connected, Autonomous, Shared & Services, Electric): inteligentného prepojenia zosieťovaním (Connected), autonómneho jazdenia (Autonomous), flexibilného používania (Shared & Services) a elektrických pohonov (Electric).


Mercedes neprinesie len elektromobily, ale aj služby pre elektromobily ako verejné nabíjačky, či domáce moduly pre nabíjanie a uskladňovanie energie. EQ sľubuje extrémne rýchle nabíjanie, keď za 5 minút dokážete zvýšiť dojazd až o 100 km.


Po elektrickom SUV prídu aj ďalšie modely. Do roku 2025 uvidíme elektromobily od kompaktného hatchbacku až po luxusnú triedu. Pri stavbe sa počíta so širokým využitím ľahkých materiálov, akými sú hliník a karbónom vystužené plasty.


Zdroj: tlačová správa

 

MERCEDES UKÁZAL KONCEPT ELEKTRICKÉHO SUV, PRÍDE AJ NOVÁ ZNAČKA EQ

MERCEDES UKÁZAL KONCEPT ELEKTRICKÉHO SUV, ...

Mercedes predstavil na parížskom autosalóne prototyp elektrického SUV Generation EQ. Údajne nemá ďaleko od sériového ...

30. 09. 2016
PRVÁ JAZDA: MERCEDES-BENZ E 220D SEDAN W213

PRVÁ JAZDA: MERCEDES-BENZ E 220D SEDAN W213

„Je to najinteligentnejšie auto, aké sme kedy vyrobili,“ tvrdí Mercedes o novej triede E. Naozaj? A čo trieda S? Veď ...

02. 08. 2016