Renault Sport  nedávno prišiel o svoju korunu na Nordschleife na legendárnom Nürburgringu. V marci ho totiž z trónu zosadil Seat, keď stanovil nový najrýchlejší čas pre predokolky. No, zrejme to nezostane bez odvety. Navyše sa do súboja pravdepodobne zapoja aj ďalší  hráči. Vyzerá to teda, že sa schyľuje k peknej bitke. Čo z toho plynie pre nás? Keďže rekord musí byť dosiahnutý na sériovom aute, je jasné, že sa čoskoro dočkáme niekoľkých pekne ostrých hot hatchov. 

Rekordér z roku 2008 Renault Mégane R26.R

Renault Sport kraľoval severnej slučke na Nürburgringu od 23. júna 2008. Vtedy sa tímu RS podarilo dosiahnuť čas 8 minút a 17 sekúnd s Méganom  R26.R. O tri roky neskôr, 17. júna 2011, už s novou generáciou Mégane, konkrétne s modelom Mégane RS Trophy, stanovili Francúzi nový rekord. Prekonali sami seba o 9 s a skrátili dosiahnutý čas na jedno kolo na 8 min. 8 s. Túto hranicu dokázal zdolať až Seat s novým Leonom Cupra 280. Urobili tak v marci tohto roku a pokorili pri tom hranicu 8 minút. Dokonca s prehľadom porazili Mégane o celých 9,5 s a stanovili nový najlepší čas s hodnotou 7 min. 58,4 s. To sa ale pánom z Renault Sportu pochopiteľne nepáči. Nenápadne preto hlásia ofenzívu, keď na sociálnych sieťach zverejnili fotku s detailom na výfuk a nápisom UNDER8. Predznamenávajú tým ešte viac vyladenú verziu Mégane RS, možno niečo v štýle Mégane R26.R, s ktorou chcú prekonať nielen hranicu 8 min., ale aj rekordný čas Seatu. Mali by im k tomu dopomôcť nielen pneumatiky Michelin, ale aj výfuk Akrapovič a tlmiče Öhlins. Pokusu o nový rekord v podaní Renault Sportu sa podľa všetkého dočkáme až v polovici júna, no už teraz prebieha ladenie auta priamo na Nürburgingu.

Mégane RS 265 Trophy v roku 2011 posunul hranice predokoliek

Ako som už písal, nebude to iba súboj dvoch značiek. Na čas pod 8 min. si totiž brúsila zuby aj Honda a nový Civic Type R. Do boja však podľa všetkého zasiahne aj VW s plánovaným 300 koňovým Golfom GTI. Svoju silu bude chcieť ukázať aj Opel Astra OPC Extreme. Neskôr sa o svoje miesto bude chcieť pobiť aj Peugeot 308 R.

Premožiteľ Renault Sportu, Seat Leon Cupra 280.