Opitý vodič neohrozuje len seba ale aj všetkých naokolo. Z auta je nebezpečná braň.

Opitý vodič neohrozuje len seba ale aj všetkých naokolo. Z auta je nebezpečná braň.

Väčšina ľudí zatiaľ nové opatrenie víta. Je úplne jasné, že vodič pod vplyvom alkoholu za volant nepatrí. Auto sa v takýchto situáciách mení doslova na zbraň. Začínajú sa však ozývať aj opačné hlasy, ktorým sa nepáči, že každý kto šoféruje auto je automaticky podozrivý.


Na Slovensku už 5 mesiacov platí zákon, ktorý posiela nezodpovedných vodičov za mreže až na jeden rok. V médiách sa často pretriasa fakt, že súdy v mnohých prípadoch udeľujú len podmienečné tresty. Napriek tomu, polícia hovorí o klesajúcom počte nehôd spôsobenými opitými šoférmi.

Policajti sa budú musieť dobre predzásobiť alkoholovými testermi a najmä trubičkami, do ktorých sa fúka.

Okrem toho môže polícia zadržať vodičák na 10 rokov a poslať previnilca na preskúmanie zdravotnej spôsobilosti. Finančná pokuta je úplnou samozrejmosťou. Ako vidíme, stále to nestačí a polícia prináša nové opatrenia. "Prijali sme opatrenie, podľa ktorého sa pri každej kontrole vykoná aj kontrola na požitie alkoholu, čím dôjde k znižovaniu latencie možných porušení pravidiel cestnej premávky. Dúfame, že aj takéto adresnejšie a prísnejšie opatrenia pozitívne ovplyvnenia bezpečnosť na cestách v Slovenskej republike," uzavrel riaditeľ dopravnej polície, Milan Hamar.


V tomto probléme by sa možno osvedčil aj doživotný zákaz šoférovania, ktorý by určite odradil sadať si za volant pod parou. V prvom rade by si mali vodiči vstúpiť do svedomia a nejazdiť autom za každú cenu. Odkedy povinné fúkanie začne platiť polícia neprezradila.

S podobným prístrojom sa budeme stretávať pri každom ukazovaní dokladov.

S podobným prístrojom sa budeme stretávať pri každom ukazovaní dokladov.