Volvo P1800 svetovy rekord 3 milion mil

Zdá sa, že Irvovi šoférovanie svojho kupé Volvo P1800 chutí stále viac. NewYorčanovi z Long Islandu trvalo 20 rokov, kým dosiahol prvý milión míľ v roku 1987. Ďalší milión urobil o 5 rokov kratšie, po 15. rokoch v roku 2002. Tretí milión padol pred pár dňami už po 11 rokoch. To začína znieť až neskutočne a otázky, kedy Gordon spáva a či vôbec okrem jadenia robí niečo iné začínajú byť na mieste :) Veď pri hrubom prepočte to vychádza tak, že Gordon robí denne 249 míľ, teda 400 km! Takto to, samozrejme, nie je.

Volvo P1800 svetovy rekord 3 milion mil

Volvo P1800 Irva Gordona zapísali do Guinessovej knihy svetových rekordov ako najviac najazdených km pôvodným majiteľom pri dosiahnutí 1,69 milióna míĺ (2 720 000 km). Dnes 74 ročný účiteľ fyziky na dôchodku dosiahol métu, ktorej sa za vyše sto rokov existencie automobilov nikomu nepodarilo ani len priblížiť. Je až neskutočné, že sa to poradilo aj jeho pôvodnému, dnes 47 ročnému červenému kupé Volvo P1800.

Tí, ktorí ho stretli svorne tvrdia, že Irv Gordon je veľmi milý a skromný človek. Pri dosiahnutí tohto cieľa povedal: "Nie je to o cieľi dosiahnuť 3 milióny míľ. Je to o cestách, ktoré ma k trom milíonom míľ dostali. Nikdy som nemal cieľ dosiahnuť milión, ani dva milióny. Prosto rád šoférujem a mám rád zážitky vďaka môjmu Volvu.

Volvo P1800 svetovy rekord 3 milion mil

Pri tejto príležitosti Volvo Cars of North America spustilo webstránku www.3MillionReasons.com špeciálne venovanú tomuto výkonu. Pozýva ľudí z celého sveta navštíviť Irvove cestovanie, objaviť jeho najobľúbenejšie cesty. "Najlepší spôsob ako objavovať Ameriku je cestovať autom. Každému hovorím, nech sa vyberie na cestu a nech vidí čo najviac ako sa len dá. Nájdite si vlastnú cestu a vlastný dôvod veriť, lebo máte len jeden život! Bez ohľadu na to, ktoré všetky cesty som prešiel je tam vždy ďalšia, ktorú ešte nemám. A to ma vzrušuje.

Volvo P1800 svetovy rekord 3 milion mil

"Toto auto som si kúpil v piatok a v momente som sa doň zamiloval. Nemohol som prestať jazdiť. Za dva dni voľna som z neho prakticky nevystúpil. V pondelok ráno som bol znova v servise, aby mi urobili prvú 1500 míľovú prehliadku :). Cesta do práce a späť domov má v mojom prípade 125 míľ. Prvých 500 000 míľ som urobil prevažne cestovaním do školy za 10 rokov. Prvý milión oslávil jazdením dookola okolo Taverny na tráve v Central Parku v roku 1987. V roku 1998 ho zaspísali do Guinessovej knihy rekordov. Pri dosiahnutí 2 miliónov prechádzal námestím Times Square už za pozornosti medzinárodných médií. Od tohto momentu Irv Gordon drtí svetový rekord zakaždým, keď naštartuje motor a pohne sa :)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

"Uvedomujem si, že toto je rekord, ktorý už nikto nepokorí a preto som pri cestách krásnou Aliaškou veľmi sentimentálny. Každý sa pýta, čo mám v pláne ďalej? Nuž, budem jazdievať na automobilové výstavy a brázdiť krajinu. Nezmení sa moc. Či dosiahnem 4 milióny je veľmi otázne. Myslím, že Volvo P1800 to zvládne, no nie som si istý, že to ešte zvládnem ja..."