Špeciálne uchytenie umožňuje iPhone nastaviť dô rôznych polôh.

Špeciálne uchytenie umožňuje iPhone nastaviť dô rôznych polôh.

Na rozdiel od amerického DeviumDash je francúzsky Oxygene O Car 1DIN zariadenie, čo je ohromná výhoda! Priemerná cena výrobku je okolo 250 €.
Vďaka Oxygene O Car máte bude vaše auto doslova mutlimediálne aj s prístupom na internet.

Vďaka Oxygene O Car máte bude vaše auto doslova mutlimediálne aj s prístupom na internet.

Ak teda vlástníte iPhone ostatných dvoch generácií a chcete si užívať jeho vymoženosti aj v čase keď ste v aute, zbystrite pozornosť. Oxygen v roku 2011 predstavilo sério O Series. Jedná sa o dva produkty, ktorých hlavnou úlohou je zlúčiť iPhone a audiosystém vášho auta. Toto zlúčenie totiž prinesie výhody ako handsfree telefonovanie cez audiosystém auta, nahradí navigáciu, po celý čas mobil nabíja, poslúži ako rádio, aj mp3 prehrávač, zabezpečí prístup na internet a vlastne dá vám v aute prakticky všetky funkcie funkcie, pre ktoré máte iPhone tak radi.

Oxygen Audio O Car je, na rozdiel od spomínanej novinky z USA, jednodinový aparát so vstavaným zosilňovačom. Z iPhone sa po pripojení stane displej a vďaka špeciálnej funkcii budete cez telefón ovládať všetky (aj špeciálne) funkcie autorádia. Vďaka špeciálnemu držiaku môžete napojený iPhone rôzne otáčať a prispôsobiť si jeho polohu podľa vašich potrieb.

Model O Car je kompatibilný s iPhone 3G, 3GS, 4 a 4S. Aplikácie Sound a Radio sú bezplatne prístupné v Applet Store. Tu sú základné technické parametre zariadenia O Car. Neporadilo sa mi zistiť, či Oxygen Audio na Slovensku niekto oficiálne/neoficiálne ponúka, no v susedných Čechách má oficiálne zastúpenie VLK-electronic.


Za námet ďakujeme čitateľovi steavenovi.