Na prvý pohľad si poviete, že sa chalani zbláznili. Oni to však majú v hlave úplne v poriadku. Vyrábajú jedny z najoriginálnejších hodiniek sveta! Nie je za nimi len drahá značka a snobské materiály, ale v tomto prípade aj špecifický príbeh. Každý vyrobený kus je svojim spôsobom originálom! Ako by aj nie, keď kvôli "času na rukách" doslova rozrežú Ford Mustang. Výsledkom sú originálne a luxusné hodinky.

Reinkarnácia v priamom prenose

Chalani z REC Watches z Dánska sú petrolheadi a zanietení fanúšikovia Mustangu. Cristian Mygh a Jonathan Kamstrup doslova prehľadávajú vrakoviská Mustangov a hľadajú autá, ktoré sú po smrti. Nerežú zdravé a cenné kusy. Hľadajú však „vraky“ s príbehom a bohatou históriou. Svoj kus auta doslova môžete nosiť stále so sebou na zápästí, musí to byť Mustang. Dokonca po „smrti“ vášho miláčika vám vyrobia spomienku. Čo najviac železa použijú z darcu orgánov a ostatné prvky vyrobia pomocou inšpirácie zmenšením originálnych dielov, ako napr. budíky. Každý jeden set hodiniek obsahuje video, ktoré popisuje cestu a príbeh darcu, teda Fordu Mustang.

Tvorcovia dávajú do biznisu neuveriteľný kus duše a fanatizmu do Mustangov.

Christian hovorí: „Mnoho ľudí by videlo iba hromadu železa, ducha Mustangu. My vidíme niečo úplne iné. Dušu auta a príbeh, ktorý chceme rozpovedať.“ Vážení, a práve toto odlišuje obyčajných užívateľov áut od bláznov a fanatikov. V dobrom slova zmysle. :) „Nerežem a neničím Mustangy. Znovuzrodím dávno mŕtve Mustangy späť k životu prostredníctvom hodiniek,“ dodáva.


Láska k autám vyjadrená hodinkami

Každé hodinky zahŕňajú VIN číslo pony caru, rok výroby a inšpiráciu dizajnovými prvkami konkrétneho kusu techniky minulosti. Jeden z najslávnejších darcov je 1966 Mustang Raven Black, veľmi cenený a ojedinelý kus, ktorému nedali šancu na život ani najlepší autolekári. REC Watches z neho vyrobili iba 250 kusovú kolekciu. A koľko toto malé umelecké dielo stojí? Ide o ručnú prácu, do ktorej stvoritelia dávajú emócie a lásku k Mustangom. Cena takýchto hodiniek začína približne na 1500 dolároch.   

MUSCLE CAR VS. PONY CAR. AKÝ JE ROZDIEL MEDZI SVALOVCOM A PONÍKOM?

MUSCLE CAR VS. PONY CAR. AKÝ JE ROZDIEL ...

Zvykli ste volať americké zadokolky s osemvalcom jednotne „muscle cars“? Pravdepodobne sme to všetci trochu doplietli. ...

02. 11. 2017
KANDIDÁT DO FLATOUTU? HRDZAVÝ FORD MUSTANG GT 5,0 V8!

KANDIDÁT DO FLATOUTU? HRDZAVÝ FORD MUSTANG ...

Pamätáte si na PC hru FlatOut? Preteky v šialenom tempe pri hudbe Rob Zombieho. Plechy, časti karosérie a dokonca aj vodiči ...

29. 09. 2017

Zdroj a foto: carthrottle