Šéfka General Motors, Mary Barra, vôbec po prvý raz od nástupu do funkcie vystúpila na európskom autosalóne. Na práve prebiehajúcej výstave vo Frankfurte spolu so šéfom značky Opel odhalila novú Astru. Popri tom sa však vyjadrila aj k plánu, či skôr želaniu šéfa FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Sergia Marchionneho, zlúčiť oba koncerny. Podľa Marchionneho by spojenie GM a FCA prinieslo úspory vo výške 5 miliárd dolárov ročne.

"Naši investori sú ticho, čím je vlastne povedané všetko," povedala Mary Barra, šéfka General Motors, k spojeniu GM a FCA.

Mary Barra si to však nemyslí. Podľa nej nápad so zlúčením nevyvolal pozitívne reakcie. "Naši investori sú ticho, čím je vlastne povedané všetko. Na možné spojenie sme sa pozreli naozaj veľmi dôkladne a do najmenších detailov. Nie je však v najlepšom záujme akcionárov a to je podstatný argument," povedala k Marchioneho plánu. Mega-koncern by to navyše nemal také jednoduché, ako dodala Barra: "V hre je aj celý rad ďalších problémov vrátane tých, ktoré súvisia s antimonopolným úradom, s ktorým by sme sa museli vysporiadať." Rovnaký názor majú nielen ľudia z GM, ale aj externisti. Vyzerá to teda, že Marchionne so svojim plánom v GM nepochodí a bude musieť hľadať spojencov inde.

Zdroj: autoforum