Majstrovstvá Európy ťahačov na okruhu FIA ETRC (European Truck Racing Championship) sú najväčším európskym seriálom pretekov ťahačov. Stroje s obrovským výkonom a pretekárskym podvozkom patria k najzaujímavejším odvetviam motoršportu a na podujatia lákajú veľké množstvá divákov. Túto sezónu prídu ťahače premiérovo pretekať aj na Slovakia Ring 15. a 16. júla 2017.

Slovakia Ring čaká premiéra pretekov ťahačov, na trati nebude chýbať ani český tím Buggyra.

ETRC začne už tento víkend 13. a 14. mája 2017 na rakúskom okruhu Red Bull Ring. Okrem toho zavíta aj na také miesta ako Nürburgring, Hungaroring, Misano, Most, alebo Le Mans. Slovakia Ring sa teda ocitol vo výnimočnej spoločnosti slávnych okruhov.

Preteky ťahačov prídu na Slovakia Ring v polovici júla

Diváci sa majú na čo tešiť, pretože ETRC 2017 sľubuje jeden z najnapínavejších ročníkov pretekov ťahačov. Za volantom trucku uvidia napríklad dvojnásobného Majstra Európy, maďarského pretekára Norberta Kissa. Predpokladáme, že o víťazstvá sa pobijú piati či šiesti jazdci. Medzi nimi aj pretekári českého tímu Buggyra, Adam Lacko a navrátilec do série ťahačov, David Vršecký. Silným súperom pre nich bude aj aktuálny Majster Európy, Nemec Jochen Hahn na Ivecu.

Atmosféru pretekov spríjemní najväčší slovenský zraz kamiónov Truck Arena. Vstupenky na preteky ťahačov FIA ETRC si môžete kúpiť on-line na stránke www.slovakiaring.sk, ceny sa pohybujú od 7 € na deň pre prírodné tribúny D, E a F, 15 € na deň pre montovanú tribúnu B a 30 € na deň pre hlavnú tribúnu A. Na tribúnu B si môžete kúpiť aj víkendový lístok za 26 €.

Zdroj: tlačová správa

NAJRÝCHLEJŠÍ ŤAHAČ SVETA MÁ 2 400 K A 100 KM/H ZVLÁDNE ZA 4,6 S!

NAJRÝCHLEJŠÍ ŤAHAČ SVETA MÁ 2 400 K A ...

Rýchlostné rekordy sú vždy fascinujúce. Najmä v motorizme. Symbolizujú totiž prekonávanie hraníc a korunujú ľudské ...

26. 08. 2016
TRUCK ARENA NA SLOVAKIA RINGU AJ S EXHIBIČNÝMI PRETEKMI

TRUCK ARENA NA SLOVAKIA RINGU AJ S ...

Priaznivci ťahačov pozor, Truck Arena po 15-tich rokoch prvýkrát prichádza na Slovakia Ring 29. – 31. 07. 2016. ...

22. 07. 2016
ZAŽILI SME DAKARSKÝ ŠPECIÁL RENAULT. VOLAJÚ HO PRÁČKA

ZAŽILI SME DAKARSKÝ ŠPECIÁL RENAULT. ...

Na „slovenskú saharu“ nás pozval Renault Trucks. Úprimne, nechápali sme prečo. TopSpeed.sk sa nákladným autám ...

25. 11. 2015
RENAULT OPTIFUEL LAB 2 S 22% ÚSPOROU PALIVA UKAZUJE BUDÚCNOSŤ

RENAULT OPTIFUEL LAB 2 S 22% ÚSPOROU PALIVA ...

Iste, kamiónom sa vôbec nevenujeme. No autá, alebo presnejšie vozidlá ako také, máme určite mimoriadne radi. A preto sa z ...

09. 09. 2015