Subaru pravdepodobne chce znížiť ťažisko nového typu WRX.

Aj napriek nedostatku technických údajov mám jednu novinku. Väčšina ľudí tento koncept považovala za predprodukčnú verziu nového Subaru. Novinári dokonca špekulovali o prepĺňanom štvorvalci s objemom 2 až 2,5 litra. Nič z toho však nie je pravda. Tento koncept je len štylistický smer, ktorým sa bude uberať nová generácia WRX.

Čo však môžeme z tohto konceptu vyčítať? Auto je nižšie a širšie ako aktuálne Subaru WRX STi. Strecha je navyše vyrobená z karbónového kompozitu. V tomto prípade možno chceli konštruktéri dosiahnuť zníženie ťažiska. Ak je to pravda, tak inšpiratívne určite čerpali z typu BRZ.

Keďže koncept je len štylistickým smerom, Subaru pravdepodobne vôbec nezverejní žiadne technické informácie. Na tie si budeme musieť počkať až do príchodu predprodukčnej verzie.

Aj keď ide o štvordverový sedan, vyzerá tak trochu ako kupé. Karoséria je nastriekaná modrým lakom WR Blue Pearl III. V kontraste s ňou si veľké brzdové strmene, ktoré sú v žltej farbe.

To je v podstate všetko čo o novom Subaru vieme. Automobilka ani len nenaznačila kedy môžeme očakávať skutočnú predprodukčnú verziu. O sériovej verzii nevieme absolútne nič.

Prečítajte si aj: Tak už aj Subaru predstavilo svoju light verziu BRZ "RA Racing"