Slovensko zažíva v posledných dňoch arktické počasie. Na cestách si preto treba dávať pozor. Najmä na menej frekventovaných, kde sneh vydrží aj niekoľko dní a riziko poľadovice je tu omnoho vyššie. Keďže na väčšine územia mrzne každý deň, náhle snehové prehánky môžu prekvapiť nejedného vodiča a niekedy aj cestárov. Ak je prehánka naozaj výdatná, snehová vrstva sa dokáže udržať aj na frekventovaných cestách, či dokonca diaľniciach. 

Ak bude pokračovať počasie, ktoré momentálna na Slovensku máme, môže podobná situácia nastať aj u nás. Jazdite preto opatrne! Najmä po zasnežených diaľniciach.

Čo si budeme hovoriť, na diaľnici sa ide najrýchlejšie a tým pádom je tu najväčšie riziko nedobrzdenia a následnej nehody, ktorá sa môže zmeniť aj na reťazovú. Jednu reťazovku sa podarilo natočiť v Kanade na diaľnici 401, neďaleko od Newcastlu. Zo začiatku sa nič zvláštne nedeje, autá na diaľnici začnú postupne spomaľovať, keď pred sebou zbadajú kolónu. Príčinu vzniku kolóny nevieme, no v tomto prípade nie je podstatná. Zo začiatku to ešte väčšina vodičov zvládne ubrzdiť, no ďalší už také šťastie nemajú. Záverečná scéna vyzerá priam hrozivo. Našťastie sa nikomu nič vážne nestalo. Takže ak pôjdete nabudúce po zasneženej diaľnici, spomeňte si na toto video a zvážte rýchlosť. :-)