Ford USA pravdepodobne podnikne právne kroky voči tunerskej firme Zero to 60 Design. Tí vraj vytvorili z Mustangu auto veľmi podobné pripravovanému superšportu Ford GT. Inšpiráciou sa vôbec netaja. Podobnosť tam vidíme, hlavne vzadu. Fordu sa to nepáči. Úprava GTT, ako auto nazývajú, údajne disponuje originálnymi komponentami Ford Performance. Amíci sú zatiaľ na info skúpi. Jedno je isté. Kauza asi bude mať súdnu dohru.

Napriek veľkému záujmu o úpravu GTT, alebo práve preto, sa Ford pokúsi celý projekt zrušiť. Dôvodom je nedovolené kopírovanie.

Ako situáciu riešiť sa zamýšľajú právni zástupcovia Ford. Viac informácií zatiaľ Američania neposkytli. Podľa všetkého je GTT tŕňom v oku Fordu preto, že ich supercar GT dizajnovými doplnkami kopíruje až prekvapivo dobre. Azda najpodobnejšími sú lemy po stranách auta a prívody vzduchu, zadné svetlá (hoci sú štyri), spojler a obrovská strieborná maska chladiča. Model GTT má pod kapotou 5,0 V8 dopovaný kompresorom. Vďaka nemu disponuje výkonom 800 koní. Tuneri autu nadelili brzdy Brembo, podvozok Eibach Pro Street S a na 22" kolesá obuli pneumatiky Pirelli P Zero. Napriek veľkému záujmu o auto sa Ford pokúsi projektu zabrániť.

Zdroj: carscoops