Tradiční členovia relácie Top Gear, Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May podpísali novú zmluvu na automobilovú show s Amazonom. Ich manažéri potvrdili, že nový program bude k dispozícií pre Amazon Prime zákazníkov po celom svete.

Trio opustilo BBC po tom, čo mal Clarkson potýčku s členom produkčného štábu. Vyhlásenie na webovej stránke Amazonu hovorí o tom, že show bude produkovať Andy Wilman. O práci pre Amazon Jeremy Clarkson vyhlásil, že je to ako vystúpenie z dvojplošníka a prestúpenie do rakety. Predstavitelia Amazonu upresnili, že natáčanie sa začne veľmi skoro a prvé epizódy začnú vysielať na začiatku r2016. Toto vyhlásenie ukončilo špekulácie kde skončí známe trio z TopGearu. James May vtipkoval o tom, že je to ironické, že sa stanú súčasťou príchodu nového typu vysielania cez smart TV. Zatiaľ nie je známe na akú sumu podpísali nové kontrakty. Vice prezident Amazon Prime Video Europe uviedol, že zákazníci im dali jasne najavo, že by chceli vidieť známe trio opäť spolu na obrazovkách a Amazon je nadšený, že to môže umožniť.

Milióny našich Prime Video zákazníkov si vychutnáva naše skvelé relácie a my sa nevieme dočkať kedy uvidíme Jeremyho, Richarda a Jamesa v úplne novej celosvetovo najviac očakávanej show v roku 2016. Amazon taktiež vyhlásil, že nová automobilová relácia bude iba začiatok a diváci môžu očakávať ďalšie veľkolepé show na Prime Video. Chris Evans, ktorý prevzal úlohu hlavného moderátora Top Gearu na BBC ešte nepotvrdil kto s nim bude spolumoderovať, ale povráva sa, že by to mohol byť Jenson Button, známy jazdec F1.