Ak chcete zmeniť farbu auta, máte viac možností. Základ je prestriekanie auta farbou a lakom. Potom tu je zmena prostredníctvom fólie, či dokonca tekutej fólie. Všetky smery sa za tie roky posúvajú vpred. Pred niekoľkými rokmi ste fóliu od lakovačky rozoznali na metre. Dnes? Ani pri detailnom skúmaní nie je niekedy jasné, čo vlastne na karosérii je. Pozrite si prvé krátke video.

Celkom zaujímavá technika, nemyslíte? Výsledok sa na Audi A4 podľa mňa celkom vydaril. Netypické riešenie, ktoré rozhodne nie je nudné, či bežné. Potom som sa chcel pozrieť na to, ako to vlastne dosiahli. Začal som hľadať a natrafil som na celé video. Pozrite si preto, ako to celé vzniklo, a aký je výsledok. Pozerajte až do konca...

Už keď som začal pozerať druhé video, nebol som si dvakrát istý, či ide o obyčajnú farbu s lakom. Zneistil ma už samotný názov YT kanála. Tak som pozeral ďalej, čo a ako robili a čoho dosiahli. Výsledkom sa mi na Audine celkom pozdáva. V úplnom závere dokonca ukázali, ako celý výsledok strhnúť. Trošku škoda, nemyslíte? Tento nápad zrealizovali použitím AutoFlex Coatings High Gloss odlupujúcej sa farby a KP Pigments.

Potom som narazil ešte na jedno video. V hlavnej úlohe BMW 1. Postup? Rovnaký. Výsledok? Ten ma až tak neočaril. Zatiaľ čo v prvom videu boli viac kreatívni, použili viacero farebných pigmentov, tak v druhom už mi to prišlo skôr ako zbytočná námaha. Nápad to je dobrý, aj výsledok môže byť pekný, len sa s tým treba vyhrať a vedieť, čo vlastne chcete dosiahnuť.